Oktonauci

„Oktonauci” – podwodna ekipa ratunkowa

Oktonauci to podwodna ekipa ratunkowa, która spieszy na pomoc każdemu, kto znajduje się w niebezpieczeństwie. Są nieustraszeni i dzielnie dbają o środowisko naturalne morskich głębin. Podróżują łodzią podwodną w kształcie dużej ryby w kolorze niebieskim.

Ekipa Oktonautów podróżując po podwodnych głębinach pokazuje dzieciom życie morskich i oceanicznych stworzeń, ich problemy i radości. Bohaterowie uczą dzieci wrażliwości i dbania o środowisko. Uświadamiają, że przez zanieczyszczenia spowodowane przez ludzi cierpią zwierzęta i rośliny, a ich życie bywa zagrożone. Na szczęście można to zmienić dbając o naszą planetę.

„Oktonauci” - postaci

Zwierzątka z załogi noszą niebieskie uniformy, których bardzo ważnym elementem jest czapka z logo ekipy Oktonautów, czyli niebieska ośmiorniczka.

Nieustraszoną ekipę Oktonautów tworzą:

  • Profesor Atrament – mądra, różowa ośmiornica i założyciel Oktonautów. Profesor chętnie dzieli się z pozostałymi członkami załogi swoją wiedzą. Jego znakiem rozpoznawczym jest monokl w prawym oku i muszka pod szyją.
  • Kapitan Barnie – bardzo bohaterski, dzielny i opiekuńczy miś polarny. Jest cały biały i ma niebieski uniform.
  • Kocurro – rozrabiaka. Jest rudym kotem z piracką opaską na prawym oczku. Ten bardzo niecierpliwy mruczek uwielbia opowiadać różne historie i jest bardzo zwinny.
  • Pinio – najmłodszy członek oktonautowej załogi. Ten troskliwy pingwinek potrafi opatrzyć każdą ranę i ma zdolności artystyczne.
  • Kolumbik – miś koala, który często wpada w tarapaty z powodu oglądania wszystkiego przez szkło powiększające.
  • Xenia – urocza króliczka o zielonym futerku. To złota rączka wśród Oktonautów. Potrafi naprawić wszystko. Uwielbia chrupać marchewki.
  • Dusia – brązowy piesek-dziewczynka. Jej pasją jest fotografia. Dzięki temu, że zawsze nosi ze sobą aparat, wszystkie przygody Oktonautów są zawsze uwiecznione w postaci zdjęć.
  • Tuptuś Natek – postać z rodziny tuptusiowatych, trochę foka, trochę marchewka. Trudno się z nim rozmawia, ponieważ używa niezrozumiałych słów i ma bardzo piskliwy głos.

 Oprócz oglądania zwariowanych, podwodnych przygód Oktonautów można też wspólnie z nimi spędzać czas, grając w gry http://www.miniminiplus.pl/minisite/oktonauci/gry/

 

więcej zwiń

Filmy z Oktonauci

(73)

Gry z Oktonauci

(5)

Zabawy z Oktonauci

(19)

Oktonauci w MiniMini+

29.03 środa
1300
Irlandia
29.03 środa
1310
Irlandia
29.03 środa
1830
Irlandia

Inne filmy z Oktonauci

(7)

Oktonauci

"Oktonauci" - bajka, która odniosła sukces na całym świecie, wreszcie dotarła do Polski! Serial jest pokazywany w ponad 120 krajach i specjalnie do niego została stworzona seria popularnych książeczek oraz zabawek dla najmłodszych. Bajka zabiera maluchy w podróż po niesamowitym podwodnym świecie, a przy okazji pokazuje, że należy dbać o środowisko naturalne.

Oktonauci 2

Kolejny sezon fascynującego serialu, pokazującego jak wygląda życie pod powierzchnią mórz i oceanów. Wraz z bohaterami najmłodsi widzowie odkryją pasjonujące tajemnice podwodnych głębin, ucząc się przy tym w jaki sposób dbać o wodne gatunki rośli i zwierząt.

Oktonauci 3

Trzeci sezon podwodnych przygód kapitana Barniego i jego załogi. Wraz z bohaterami, najmłodsi widzowie odkryją bogaty świat ukryty w głębinach mórz i oceanów. Dzięki serialowi dowiedzą się także, jak dbać o wodne gatunki roślin i zwierząt.

Oktonauci i Świąteczna Akcja Ratunkowa

Grupa ośmiu sympatycznych zwierzątek zabiera najmłodszych widzów w nowe podróże po podwodnym świecie i uczy ich jak dbać o środowisko naturalne.

Oktonauci i Święta według Tuptusiów

Kolejny odcinek przygód Oktonautów, którzy zabierają najmłodszych widzów w podróże po zakamarkach morskich głębin.

Oktonauci i Wielka Wyprawa do Arktyki

Sympatyczni bohaterowie wyruszają w kolejne misje, aby ratować zwierzęta zamieszkujące podwodne głębiny.

Oktonauci i Wielki Wyścig Pingwinów

Odcinek specjalny przygód zwierzątek, które odkrywają przed widzami tajemnice podwodnego świata!