Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Kot Prot Gwiazdkę urządzi w lot

film animowany, USA, 2012, 60

© PBS

Tym razem Kot Prot odkryje magie Świąt w lot! Film zabierze małych widzów w niesamowitą podróż pełną śniegu i świątecznych cudów!

Hania i Jaś znajdują małego renifera, który zabłądził, a musi koniecznie dotrzeć do domu przed Gwiazdką. Przyjaciele postanawiają mu pomóc i razem z kotem Protem chcą zabrać go do zamieszkiwanej przez renifery Lodowej Krainy Ciarktyki. Co prawda "koto-proto-mobil" psuje się, ale to nic! Od czego ma się przyjaciół? Z odsieczą przybywa rodzina słoni, delfiny, a nawet nieco gruboskórne kraby! Po drodze nasi bohaterowie odwiedzą wiele fantastycznych krain, spotkają się z dawnymi przyjaciółmi, a przy okazji poznają magię i prawdziwy sens Świąt.

Czy bardzo mądry kot Prot znajdzie sposób, aby odwieźć renifera Ralfa do domu na czas? Czy przyjaciele zdążą przed Gwiazdką? W Święta wszystko jest możliwe! Zobaczcie sami - z pewnością będzie to magiczna wyprawa!

Film powstał w oparciu o popularny na całym świecie serial "Kot Prot na wszystko odpowie w lot". Animacja została zrealizowana na podstawie kultowej w Stanach Zjednoczonych książki autorstwa amerykańskiego pisarza i poety Theodora Seuss Geisela. W Polsce książka pt. "Kot Prot" ukazała się w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.
Filmy gry i zabawy z Kot Prot