Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Kot Prot na wszystko odpowie w lot 2

serial animowany, Kanada, 2012, 20x26'

Serial przedstawia nowe zaskakujące, ale i pouczające przygody pewnego mądrego kota i dwójki przedszkolaków. Kot Prot zabiera maluchy w niezwykłą podróż, podczas której drzwi do pełnego tajemnic świata natury i odkryć naukowych stają przed nimi otworem. W każdym odcinku bohaterowie serialu dowiadują się wielu interesujących rzeczy, czasem zaskakujących nawet dla Kota Prota.

Główny bohater serialu bardzo mądry Kot Prot ma specjalny wehikuł "koto-proto-mobil", dzięki któremu błyskawicznie przenosi się z jednego miejsca w drugie. Wspólnie z dwójką przyjaciół: Hanią i Jasiem odbywa magiczne podróże po różnych zakątkach świata i dowiaduje się bardzo interesujących rzeczy. W nowej serii dzieci poznają egzotyczne gatunki zwierząt i ich zwyczaje. Wspólnie z serialowymi bohaterami zrozumieją na czym polega siła grawitacji, skąd się bierze dzień i noc, jak działa żołądek oraz dlaczego serce bije. Dowiedzą się także jak powstają i skąd się biorą różne materiały i substancje, takie jak bawełna, kauczuk czy... czekolada.

Animacja powstała na podstawie kultowej w Stanach Zjednoczonych książki autorstwa amerykańskiego pisarza i poety Theodora Seuss Geisela. W Polsce została wydawana w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka i nosi tytuł "Kot Prot".
Filmy gry i zabawy z Kot Prot