x

Noddy

„Noddy” – wesoły pajacyk z krainy zabawek

Noddy to lalka-pajacyk z głową na sprężynce. Jest zawsze uśmiechnięty i ma wielu przyjaciół. Noddy mieszka w kolorowej i pełnej ciekawych postaci krainie zabawek. Ten mały drewniany chłopiec wozi swoją czerwono-żółtą taksówką przyjaciół, ale również zajmuje się dostarczaniem paczek mieszkańcom zabawkowej krainy.

Na drodze Noddiego często stają psotliwe gobliny Chytrus (Sly) i Gobbo. Swoimi żartami uprzykrzają życie i utrudniają wypełnianie codziennych obowiązków małemu pajacykowi.

Kim jest Noddy

Noddy nosi niebieskie spodnie, czerwoną bluzkę, żółty pasek, a pod szyją ma zawsze starannie zawiązaną żółtą muchę w czerwone grochy. Znakiem rozpoznawczym Noddiego jest niebieska, trójkątna czapeczka ze złotym, okrągłym dzwoneczkiem na końcu, który brzęczy, gdy pajacyk rusza głową, a robi to bardzo często. Noddy jeździ żółto-czerwonym samochodem, a czasem lata samolotem w takich samych kolorach.

Noddy to bardzo miły i pracowity chłopiec, który zawsze jest chętny do pomocy.

Inni mieszkańcy krainy zabawek

Najlepszym przyjacielem Noddiego jest Miś Tubby, który mieszka w lesie o nazwie Toadstool. W krainie zabawek mieszkają również: słoń Wielkouchy, figlarna Małpka Marta, Pani Różowa Kotka, trochę niezdarny Pan Wańka-Wstańka, Pan Sparks, Pan Dżambo, Nakręcana Mysz, Misia Tessa, Klown, lalka o imieniu Dina, Skaczące piłki i wesoły piesek Nampi. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwa dzielny policjant Plod.

Ciekawostka: Imię Noddy pochodzi od angielskiego słowa nodd, które oznacza: potakiwać, ruszając głową.

Powiedz to z Noddym

Oprócz oglądania bajek o przygodach miłego pajacyka i jego licznych przyjaciół można również uczestniczyć w kolorowym świecie zabawek, ucząc się języków z Noddym. W krótkich odcinkach Noddy uczy dzieci słówek i zwrotów angielskich, hiszpańskich i francuskich.

więcej zwiń

Inne filmy z Noddy

(8)

Noddy

Noddy jest lalką, która mieszka w kolorowym świecie zabawek. Swoją własną, czerwono - żółtą taksówką, wozi przyjaciół po całej krainie.

Noddy i gwiezdny pył

Wielki jarmark w krainie zabawek to niezwykłe wydarzenie. Wszyscy mieszkańcy są niezwykle podekscytowanie z wyjątkiem Wielkiego Ucha.

Noddy i przygoda na wyspie

Noddy wraz z przyjaciółmi planuje wspaniały piknik na plaży. Gotowa jest też wyścigowa łódź Noddy'ego.

Noddy i Święty Mikołaj

Czy komukolwiek przyszłoby do głowy, że tegoroczne gwiazdkowe życzenie Noddy'ego może się nie spełnić? A jednak!

Noddy w krainie zabawek

Noddy jest drewnianą lalką, która mieszka w kolorowym świecie zabawek. Swoją czerwono-żółtą taksówką wozi przyjaciół po całej krainie.

Powiedz to z Noddym po angielsku

Seria krótkich 2-minutowych filmików, w których dobrze znany wszystkim dzieciom Noddy zaprasza na wspólną naukę angielskiego.

Powiedz to z Noddym po francusku

Parlez-vous français? Noddy zaprasza wszystkie dzieci na kurs języka francuskiego!!!

Powiedz to z Noddym po hiszpańsku

"Hablas Espanol"? Noddy zaprasza wszystkie dzieci na kurs języka hiszpańskiego!