Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Żółwik Sammy i Spółka

serial animowany, France, 2013, 52x13

Odkryjcie podwodny świat wraz z bohaterem popularnego filmu kinowego żółwikiem Sammy'm i jego małymi przyjaciółmi! Morskie głębiny kryją w sobie wiele tajemnic! Poznawanie ich to wielka przygoda!

Głównymi bohaterami serialu jest para młodych żółwików. Ricky i Ella mieszkają w wiosce na rafie koralowej tuż obok opuszczonej wyspy. To bezpieczne miejsce jest zamieszkane przez tysiące najróżniejszych stworzeń morskich, a przewodzi im mądry i doświadczony żółwik Sammy. Tutaj Ricky, Ella, ich kumpel Figo oraz sympatyczna ośmiorniczka Anabel przeżywają niesamowite przygody i poznają podwodny świat. Przewodnikiem po morskich głębinach jest nikt inny, jak żółw Sammy, który zawsze służy dobrą i roztropną radą. Przyjaciele muszą być ostrożni, ponieważ w odległych głębiach oceanu czai się niebezpieczeństwo. Żyjące tam drapieżniki starają się znaleźć drogę do szczęśliwej wioski Sammy'ego i jego przyjaciół, która jest ukryta w gęstwinie alg.

Dzięki bajce maluchy poznają znaczenia prawdziwej przyjaźni - Ricky i Ella urodzili się w tym samym dniu, na jednej plaży, dlatego od dzieciństwa są nierozłączni i zawsze mogą na sobie polegać. Żółwik Sammy pokazuje, że zawsze warto słuchać rad starszych i bardziej doświadczonych, a przestrzeganie obowiązujących zasad i wzajemne poszanowanie, nawet kiedy bardzo się różnimy, jest bardzo istotne. Serial o żółwikach uczy także poszanowania dla przyrody - wybrane odcinki prezentują wpływ działań człowieka, zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych, na podwodne życie.
Filmy gry i zabawy z Żółwik Sammy i Spółka