Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w nc+

Sprawdź
 

Świat Rybki MiniMiniŚwiat Rybki MiniMini Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 

O misiu, który szukał przyjaciela - książka dla dzieci

 
O misiu, który szukał przyjaciela - książka dla dzieci
O Misiu, który szukał przyjaciela to historia o przyjaźni, poznawaniu siebie i wytrwałości w dążeniu do celu.
Do czytania

Do czytania

 

O misiu, który szukał przyjaciela

To nie powinno się było zdarzyć, bo żaden miś nie powinien być sam. A jednak…  Na ławce siedział Miś. Sam. Zupełnie sam. Nie ma chyba nic smutniejszego, niż widok samotnego misia. Każdy miś – mały, duży, a nawet średni – potrzebuje przyjaciela. A najlepszym przyjacielem misia jest… „Wiem, wiem, nie podpowiadaj” – powiedział  Miś. „Wiadomo, misie i dzieci zawsze trzymają się razem” – stwierdził zadowolony i wyruszył na poszukiwanie przyjaciela.

O Misiu, który szukał przyjaciela to historia o przyjaźni, poznawaniu siebie i wytrwałości w dążeniu do celu. O tym, że każdy – mały, duży, a nawet średni – może osiągnąć to, czego bardzo pragnie. Czy Miś znalazł przyjaciela? „Nie podpowiadaj” – powiedział Miś. „Niech przeczytają sami”.

Danuta Parlak  – autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych (realizacje w Teatrze Polskiego Radia) oraz sztuk teatralnych. Opublikowała: Kapelusz Pani Wrony, Krokodyl, Pan Mruczek i Mysia Rodzina (nominacja w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2009), O Mikołaju, który zgubił prezenty, Żyrafa i Mrówka, Zwariowana kałuża, Tajemnicze notesy Tywonki. Za książkę Obcy w lesie otrzymała wyróżnienie w konkursie na Książkę Roku IBBY 2015.

Joanna Bartosik – ilustratorka książek dla dzieci, doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. autorka serii Raz, dwa, trzy – widzimy, słyszymy, mówimy wyróżnionej w konkursie Instytut Książki TRZY/MAM/KSIĄŻKI oraz nagrodzonej w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Zilustrowała m.in. O Mikołaju, który zgubił prezenty, Bajki La Fontaine’a, Co widzi Nana?, Co robi Fifi?, Gdzie jest Koko?

 

Aktywności

 

Rybka MiniMini poleca

 • Mini mini Mini mini

  Bąbelki

 • Mini mini Mini mini

  Świeta w MiniMini+

 • Mini mini Mini mini

  Kształty - kwadrat

 • Mini mini Mini mini

  Delfin Finek labirynt

 • Mini mini Mini mini

  Rybka i Delfin

 • Mini mini Mini mini

  Kształty - prostokąt

 • Mini mini Mini mini

  Ośmiornica Lola labirynt

 • Mini mini Mini mini

  Urodziny Rybki MiniMini

 • Mini mini Mini mini

  Ksztalty - trójkąt