Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Żółwik Sammy i Spółka

„Żółwik Sammy i spółka” – morskie przygody podwodnych stworzeń

Bohaterowie

Ricky

„Nie jestem już dzieckiem i niczego się nie boję.”

Ricky
Ricky chce odkrywać świat. Nie boi się niczego i zazwyczaj najpierw działa, a później myśli. Jest bardzo wrażliwy i impulsywny. Jeśli ktoś urazi jego ego, jest gotów poddać się każdemu wyzwaniu. Jest też bardzo odważny i ma silny charakter, zawsze rusza z pomocą kiedy ktoś jest w potrzebie.

Ella

„Nigdy nie opuszczam swoich przyjaciół”

Ella jest wspaniałomyślna, mądra i zdecydowanie mniej żądna przygód niż Ricky. Jest świadoma tego, że ocean może być bardzo niebezpiecznym miejscem, więc woli najpierw zbadać sytuację zanim zacznie działać. Jest żółwiczką, na której można polegać, nigdy nie opuszcza przyjaciół w potrzebie. Nawet gdyby Ricky ją zawiódł ona by się od niego nie odwróciła.
Ella

Anabel

„Spójrz, umiem zmieniać kolory! Ups, nie mogę przestać!”

Anabel
Jest młodą, pełną życia ośmiornicą. Czasami buja w obłokach, dlatego nie ma bladego pojęcia o tym jak niebezpieczny potrafi być ocean. Anabel kieruje się swoją logiką, nieco skrzywioną, ale zrozumiałą dla wszystkich. Potrafi się świetnie kamuflować. Niemniej jednak, gdy już raz uda jej się wykorzystać tą umiejętność, nie umie przestać. Zamiast być dyskretną, staje się centrum zainteresowania.

Figo

„Jestem głodny… czy możemy już stąd iść? Tu jest niebezpiecznie.”

Figo jest najlepszym przyjacielem Ricky’ego. Jest raczej ponurakiem. Narzeka, bo nie jest zbyt pewny siebie, boi się porażek. Z tego też powodu cierpi na kompleks niższości. Mimo tego, że narzeka, nadal podąża za swoimi przyjaciółmi. Zawsze jest na miejscu kiedy są w potrzebie. Ma też małą słabość –uwielbia jeść.
Figo

Zalotka

„Idealna mała dziewczynka, tak mówią…”

Zalotka
Jest liderką grupy zwanej „łobuziaki z rafy”. Jest bardzo ładna, bardzo pewna siebie, ale też powierzchowna, uwielbia wszystko, co błyszczy.. Wie jak wykorzystać swoje walory, aby dostać czego chce. W oczach dorosłych uchodzi za ideał.

Zgrywus

„Poznajcie najbardziej gadatliwą rybę.”

Jest największą gadułą w grupie. Nigdy nie przestaje się nabijać z innych i płatać im figli. Oszczędza tylko Ellę, gdyż się w niej podkochuje. Dlatego też nie ulega wdziękom Zalotki.
Zgrywus

Crass

„Szukasz kłopotów?”

Crass
Jest ogromną rybą, którą często śmieszą żarty opowiadane przez Zgrywusa. Jest zakochany w Zalotce, która owinęła go sobie wokół palca. Crass jest brutalem, który uwielbia walczyć. Lubi też denerwować swoich znajomych kompletnie bez powodu.