Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Żółwik Sammy i Spółka

„Żółwik Sammy i spółka” – morskie przygody podwodnych stworzeń

„Żółwik Sammy i spółka” to bajka opowiadająca o przygodach podwodnych stworzeń. Tytułowy Sammy to mentor rodu i przywódca, który surowo przestrzega zasad i opiekuje się wszystkimi mieszkańcami wioski. Ma niestety dwie słabości: miłość do smakołyków i podjadanie między posiłkami.

Fabuła, czyli, o czym jest „Żółwik Sammy i spółka”

Bajka opowiada o przygodach dwóch małych żółwików: Elli i Rickiego. Zwierzątka mieszkają na rafie koralowej, która rozciąga się wokół bezludnej wyspy. Ella i Ricki mają wielu przyjaciół, z którymi przeżywają ciekawe i pełne wrażeń chwile. Sammy czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich i udziela im cennych rad. Ośmiorniczka Anabel i żółwik Figo to przyjaciele Rickiego i Elli, którzy towarzyszą im podczas wspaniałych przygód. Maluchy pływają do szkoły, w której uczy Pan Lucjusz – mądry, acz zwariowany homar, a w wolnym czasie poznają podwodny świat.

Ella i Ricky – główni bohaterowie podwodnej sagi

Ella – wnuczka Sammy’iego - to mała żółwinka o różowych policzkach, ogromnych, pięknych zielonych oczach, długich rzęsach i piegowatym pyszczku. Jej skóra jest żółto-zielona. Zielone ma końcówki ogonka i płetw, czubek głowy i skorupkę. Ella jest skromną dziewczynką o bardzo wrażliwym i dobrym sercu. Kreatywność i inteligencja to jej mocne strony. Zawsze ma ciekawe pomysły i potrafi znaleźć rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji. Ella to rozsądna dziewczynka z zasadami, przestrzega reguł i ustalonych planów działania. Jest również doskonałą uczennicą. Ze sprawdzianów dostaje najlepsze oceny i wygrywa wszystkie konkursy, w których bierze udział. Ella jest zakochana w Rickim, wobec którego zawsze jest lojalna. Pomaga mu w każdej sytuacji. Na Elli zawsze można polegać, to oddana przyjaciółka i wierny kompan podróży.

Ricky - szaro-srebrny żółwik o niebieskich oczach to pełen energii, sprytny łobuziak, który nie lubi przestrzegać zasad. Jest bardzo silnym, odważnym i walecznym chłopcem. Uwielbia przygody i trudno przychodzi mu bezczynne siedzenie w jednym miejscu. Kocha żartować, ale nie robi przyjaciołom psikusów, jest za to charyzmatycznym przywódcą. Jego słabą stroną jest lęk wysokości, ale nie przyznaje się do tego. Ricky podkochuje się w Elli. Zawsze staje w jej obronie i dba o jej bezpieczeństwo.

Anabel – mała, pełna optymizmu ośmiorniczka. Najlepsza przyjaciółka Elli,

Figo – ryba motyl – przyjaciel Elli i Rickiego. Nie jest optymistą, ale zawsze chętnie pomaga innym.

Sammy – dziadek Elli, mąż Shelly. Mądry nestor rodu i przywódca morskiej wioski.

Shelly – czuła i kochająca babcia Elly i żona Sammiego

Ray – dziadek Rickiego, mąż Rity i najlepszy przyjaciel Sammiego,

Rita – babcia Rickiego i żona Raya,

Małgosia – mama Anabel – czuła i wrażliwa ośmiornica,

Pan Lucjusz – homar – nauczyciel w morskiej wiosce,

Zalotka, Zgrywus i Bąbel – rybia banda prześmiewców i chuliganów.

Żółwik Sammy i spółka – bajka z przesłaniem

Bajka w przyjazny sposób uczy dzieci relacji w grupie. Pokazuje jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga, a także jak radzić sobie z przeciwnościami i stawiać czoła trudnościom. Bohaterowie przeżywając przeróżne przygody odkrywają swoje nowe możliwości i pokonują lęki. Z każdej przygody wychodzą silniejsi i mądrzejsi o nowe doświadczenia utwierdzając się w przekonaniu, że warto mieć przyjaciół.

Filmy i gry „Żółwik Sammy i spółka”

Dzieci, które kochają Rickiego, Ellę i ich przyjaciół, mogą obejrzeć filmy - http://www.miniminiplus.pl/minisite/sammy/wideo/ oraz zagrać w pełne ciekawych zadań gry z ulubionymi bohaterami - http://www.miniminiplus.pl/minisite/sammy/gry/

 

więcej zwiń

Inne filmy z Żółwik Sammy i Spółka

(3)

Żółwik Sammy i Spółka

Odkryjcie podwodny świat wraz z bohaterem popularnego filmu kinowego żółwikiem Sammy'm i jego małymi przyjaciółmi! Morskie głębiny kryją w sobie wiele tajemnic! Poznawanie ich to wielka przygoda!

Żółwik Sammy i Spółka

Odkryjcie podwodny świat wraz z bohaterem popularnego filmu kinowego żółwikiem Sammy'm i jego małymi przyjaciółmi! Morskie głębiny kryją w sobie wiele tajemnic! Poznawanie ich to wielka przygoda!

Żółwik Sammy i spółka 2

Odkryj podwodny świat wraz z bohaterem popularnego filmu kinowego żółwikiem Sammym! Morskie głębiny kryją w sobie wiele tajemnic! Poznawanie ich to wielka przygoda!