porady wychowawcze i psychologiczne dla dzieciMiniporady

 

Weronika Dzierżawa-Nalewajska

Weronika Dzierżawa-Nalewajska
Jestem psychologiem dziecięcym, psychoterapeutką. Prowadzę terapię indywidualną dzieci i nastolatków oraz terapię rodzin. Od lat wspieram dzieci, rodziców i kadrę warszawskich przedszkoli i szkół. Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci, a także warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli.


Jeśli chcesz zadać pytanie odnośnie swojego dziecka prosimy kierować pytania na fanpage MiniMini+

 

Jak przygotować dziecko do pierwszego dnia w przedszkolu?

Pójście dziecka do przedszkola to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Warto zgłębić ten temat, aby odpowiednio przygotować dziecko

Nocne perypetie, czyli rzecz o usypianiu

Wśród komentarzy rodziców na Facebooku powracają pytania o usypianie maluchów i nocne wędrówki dzieci do sypialni rodziców. Noc dla wielu rodziców bywa trudnym momentem. Dla niektórych dzieci z kolei sen jest stratą czasu. Jak pogodzić te dwie potrzeby – rodzica, który dba o odpowiedni wypoczynek dziecka (i swój) oraz dziecka – które poza zabawą nie jest specjalnie niczym innym zainteresowane?

Chwalić czy nie chwalić – o wzmacnianiu poczucia własnej wartości u dzieci i co z tym wszystkim wspólnego ma samodzielność?

Wyobraź sobie, że po raz pierwszy namalowałeś/-łaś obraz. Zajęło Ci to sporo czasu, dużo uwagi poświęciłeś każdemu etapowi tej pracy.

„Kupa, siku – kilka przydatnych informacji w toaletowym temacie”

Wiele obaw i niepokojów rodziców krąży wokół tematów toaletowych. Ta dziedzina okazała się również najbardziej popularna w zadawanych przez rodziców pytaniach w projekcie MiniPorady.

Będziesz mieć siostrzyczkę, będziesz mieć braciszka....

Nowy członek rodziny to ogromna zmiana dla całego systemu rodzinnego. Każda zmiana wywołuje u dziecka pewne napięcie, stres. Tak samo zresztą dzieje się z rodzicami. Dlatego niezwykle ważne jest, aby przygotować starsze dziecko na nadchodzącą rewolucję.

Czy wolno się złościć?

Większość dzieci w wieku przedszkolnym zapytanych o to, czy wolno się złościć, bez chwili namysłu i z pełnym przekonaniem odpowiada: „nie!”.