Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Bob Budowniczy

„Bob Budowniczy” – bohaterowie i fabuła popularnej bajki dla dzieci

Bohaterowie

Alfred

Alfred to radosny pikap Krzysztofa, który zawsze jest chętny do pomocy.

Czasami trochę za bardzo się podekscytuje i zaczyna bardzo dużo mówić, oddalając się przy tym od innych. Czy to może inni oddalają się od niego?

Betoniarka

Betoniarka jest mądra, bystra i zawsze chętna do pracy.

Czasami bywa trochę zarozumiała i gadatliwa. Niekiedy miesza to wszystkim plany, ale energia i entuzjazm Betoniarki betonuje jej pozycję w drużynie.

Bob Budowniczy

Bob jest głównym budowniczym Naprawkowa oraz Sprężynowa i nie boi się żadnego zadania.

Pracując ze swoją oddaną drużyną, Bob zawsze z chęcią pomaga mieszkańcom i ciężko pracuje, aby każdy projekt doprowadzić do końca. Zawsze bije z niego optymizm i lubi wspierać członków swojej drużyny motywującym do pracy hasłem: "Damy radę? Tak, damy radę!".

Burmistrz Maria Medison

Maria Madison jest burmistrzem Sprężynowa i okolic.

Jest inteligentna, dynamiczna i nieustannie szuka innowacyjnych pomysłów na poprawę jakości życia w miasteczku. Burmistrz Maria Madison zawsze się spieszy i chce, żeby każdy projekt budowlany był gotowy na wczoraj. Albo wcześniej.

Ciężarówka

Ciężarówka jest naprawdę słusznych rozmiarów i bardzo lubi swoją pracę.

Może ciągnąć bardzo różne przyczepy, a ponieważ trudno jest ją zmęczyć, to poradzi sobie nawet z najcięższym ładunkiem. Ale największą zaletą Ciężarówki jest jej doświadczenie, które bardzo ułatwia pracę Bobowi i całej drużynie.

Dźwig

Dźwig jest nieśmiały, ma wybujałą wyobraźnię i czasem nadmiernie się zamartwia.

Ma jednak talent do swojej pracy i zna się na materiałach budowlanych, więc często poprawia błędy innych i sugeruje właściwe rozwiązania.

Koparka

Żółta koparka z dużą łyżką z przodu i mniejszą z tyłu.

Przyjaźni się z Bobem i jest nieoficjalnym kierownikiem maszyn. Czasami wpędza wszystkich w tarapaty, ale przy odrobinie wsparcia zawsze jest w stanie wyprowadzić drużynę na prostą.

Krzysztof

Krzysztof jest tatą Leo i właścicielem lokalnej stacji benzynowej.

To również świetny mechanik, który często robi przeglądy pojazdów Boba i pomaga mu w nagłych wypadkach. Jest inteligentny i dowcipny, a dzięki niemu w Naprawkowie i Sprężynowie wszystko działa jak należy.

Kucharz Tadek

Lokalna gwiazda Kucharz Tadek jest właścicielem restauracji w Naprawkowie oraz kawiarenki w Sprężynowie.

Jego ekscentryczność i niespożyta energia ożywiają wszystko, czego się tknie. Kucharz Tadek zawsze znajdzie jakieś zajęcie dla Boba i jego drużyny, ale jego huśtawka nastrojów często wyprowadza Boba z równowagi.

Leo

Leo jest życzliwym praktykantem pracującym dla Marty. Jest ambitny i uwielbia uczyć się wszystkiego na temat budownictwa.

Niestety jest dość rozkojarzony, co często krzyżuje plany całej drużynie. Kiedy jednak zwolni tempo i skupi się na pracy, Leo pokazuje, że drzemie w nim potencjał świetnego budowniczego.

Marta

Marta to inteligentna i dynamiczna współpracowniczka Boba. Jej specjalnością jest elektryka i to właśnie ona wkracza do akcji, gdy potrzebny jest specjalista od prądu.

Dzięki swojemu sprytowi i umiejętności diagnozowania problemów Marta zawsze umie wskazać drużynie właściwy kierunek.

Pan Kamyk

Pan Kamyk jest prawą ręką Burmistrz Marii Madison. Bardzo usiłuje dotrzymać jej tempa, próbując zachować przy tym spokój.

Wyjątkowo drobiazgowy Pan Kamyk często kręci się po placach budowy w Sprężynowie i Naprawkowie, co nie jest dla nikogo bardzo pomocne.

Rakiety Sprężynowa

Mila, Dżej Dżej, Brandon i Saffi to członkowie entuzjastycznego młodzieżowego klubu sportowego Rakiety ze Sprężynowa i najwięksi faniBoba.

Bardzo ekscytują się przedsięwzięciami Boba i zawsze próbują poszaleć na budowie, bo uwielbiają biegać, skakać, ślizgać się, wspinać się i pływać.

Spychacz

Spychacz jest wywrotką, która zawsze chce uszczęśliwić wszystkich wokół.

Spychacz bywa nieco naiwny i zawsze wszystko bardzo go ekscytuje. Szczególnie sprawy związane z budową! Spychacz bardzo lubi, gdy może się ubrudzić. Nieważne, czy ma coś wykopać, czy przewieźć: gdzie jest błoto, tam jest i Spychacz!

Walec

Walec jest bardzo wybredny i drobiazgowy. Bardzo nie lubi niedociągnięć i niedoskonałości.

Jako że zawsze dąży do perfekcji, czasami opóźnia budowę, obsesyjnie sprawdzając, czy walcowana powierzchnia jest absolutnie gładka.

ŻURAW

Żuraw jest bardzo wysoki i góruje nad całym Sprężynowem.

Ten łagodny gigant potrafi udźwignąć i przenieść na swoje miejsce nawet najcięższe elementy, a od jego siły większe bywa chyba tylko jego ego.