Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

O MiniMini+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 

MiniMini+ 

Z MALUCHA ZROBI ZUCHA

MiniMini+ to pierwszy polski kanał przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach i o ich potrzebach. Bawi i uczy. Inspiruje i rozwija.

Programy pokazywane na antenie MiniMini+ są starannie dobierane pod możliwości percepcyjne i wiek dzieci, a co za tym idzie – w pełni przyjazne i bezpieczne dzięki konsultacjom z psychologami dziecięcymi i logopedami. Rodzice mogą mieć pewność, że dzieci oglądają treści odpowiednie dla nich. Bajki MiniMini+ wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny maluchów, pokazując im pozytywne wzorce zachowań. Inspirują, poszerzają słownictwo oraz tłumaczą niełatwe do opisania pojęcia o charakterze abstrakcyjnym. W Oceanie pełnym bajek maluchom towarzyszą wodni przyjaciele. Przyjazna Rybka MiniMini, wesoły Delfin Finek i pomocna Ośmiornica Lola są idealnymi dziecięcymi przewodnikami po bajkowym świecie pełnym śmiechu, figli i żartów.

Co na antenie?
MiniMini+ produkuje autorskie programy, takie jak: „Dzielny lew Eryk”, „ Myszka w paski”, „Rysuj z Myszką w paski”, „Zagadki Myszki w paski” czy „Księżniczka Hania i Grymasek”. Eryk jest przedszkolakiem i, mimo że jako lew zawsze powinien być dzielny, zdarza mu się przestraszyć, np. wizyty na basenie czy pierwszego dnia w przedszkolu. Bohater pokazuje dzieciom, jak odnaleźć się w trudnych sytuacjach, jak być samodzielnym czy radzić sobie z emocjami. Myszka w paski służy dobrą radą – pomoże w nauce liczenia, podpowie najmłodszym jak dbać o higienę oraz co zrobić, gdy skaleczą się w palec lub przewrócą. Wrażliwa i bardzo ciekawa świata Księżniczka Hania posiada zaś niezwykłą zdolność znajdowania rozwiązań w trudnych sytuacjach. Z bajki o Hani i nieco marudnym Grymasku dzieci dowiedzą się, jak - mimo różnic - zaprzyjaźnić się.

Na antenie MiniMini+ mali widzowie znajdą seriale popularne wśród dzieci na całym świecie, takie jak: „Noddy: detektyw w krainie zabawek”, „Tomek i przyjaciele”, „Bing”, „Barbie: Dreamhouse Adventures”, „Wissper”, „My Little Pony: Przyjaźń to magia” czy „Oli i Luna”.

Co poza anteną?
Uzupełnieniem programu jest interaktywna, przygotowana z myślą o najmłodszych strona internetowa miniminiplus.pl, na której znajdują się liczne gry edukacyjne, zabawy i konkursy. Dla wszystkich widzów MiniMini+ przygotowało też specjalną aplikację, dzięki której wodny świat MiniMini+ będzie na wyciągnięcie… płetwy! Darmowa aplikacja pozwoli wcielić się w rolę troskliwego opiekuna i zapewnić rybce regularne zabawy, kąpiele, posiłki i drzemki.

Informacje o premierach i wydarzeniach antenowych publikowane są również na profilu stacji na Facebookufacebook.com/MiniMiniplus, a także na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/MiniMiniplus

Kanał MiniMini+ jest dostępny w sieciach kablowych w całej Polsce (UPC, Vectra, INEA, TOYA, Netia, Multimedia) oraz w ofercie CANAL+. Producentem i nadawcą MiniMini+ jest CANAL+ Polska S.A., operator CANAL+ i nadawca kanałów telewizyjnych w jakości HD: CANAL+, CANAL+ 1, CANAL+ FILM, CANAL+ SERIALE, CANAL+ DOKUMENT, CANAL+ FAMILY, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT2, nSport+, Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+ i teleTOON+.

W ofercie CANAL+ MiniMini+ jest dostępne na kanale 90 i 106 w wersji HD  (dekodery HD).