Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w nc+

Sprawdź
 

O MiniMini+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 

Telewizja MiniMini+ jest dostępna w około 300 sieciach kablowych w całej Polsce oraz na platformie cyfrowej nc+. Producentem i nadawcą MiniMini+ jest ITI Neovision S.A., operator platformy nc+ i nadawca kanałów telewizyjnych w jakości HD: CANAL+, CANAL+ 1, CANAL+ FILM, CANAL+ SERIALE, CANAL+ DISCOVERY, CANAL+ FAMILY, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT2, nSport+, Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+ i teleTOON+.

Na platformie nc+ MiniMini+ jest dostępne na kanale 90 i 106 w wersji HD  (dekodery HD).

EDUKACJA

MiniMini+ uczy maluchy poprzez zabawę. Programy pokazywane na antenie są starannie dobierane pod kątem posiadanych walorów edukacyjnych – prezentują małym widzom pozytywne wzorce, pogłębiają ich wiedzę na temat świata, poszerzają słownictwo oraz tłumaczą pojęcia o charakterze abstrakcyjnym. Seriale pokazywane w MiniMini+ wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalnym i społeczny maluchów oraz wspierają rodziców w procesie wychowawczym.

MiniMini+ produkuje autorskie programy własne, które m.in. tłumaczą znaczenia rodzimych przysłów poszerzając w ten sposób kompetencje językowe małych widzów ("Meme i przysłowia"), prezentują polskie podania i legendy ("Opowieści Kota Śpiocha") czy pokazują, jak dbać o środowisko naturalne ("Detektyw Łodyga").

Stacja MiniMini+ przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu najmłodszych. Co miesiąc wprowadzane są kolejne seriale dostosowane do potrzeb dzieci niesłyszących i niedosłyszących. Ambasadorem inicjatywy została znana polska aktorka, Olga Bończyk. Partnerem akcji jest Fundacja Widzialni. Obok pozycji programowych z tłumaczeniem migowym na antenie MiniMini+ dostępne są także bajki z audiodeskrypcją, zapewniające dostęp do treści telewizyjnych dzieciom niewidomym.

BEZPIECZEŃSTWO

MiniMini+ to bezpieczna telewizja dla najmłodszych. Treści prezentowane na antenie stacji są starannie selekcjonowane, dobierane do wieku i możliwości percepcyjnych najmłodszych.
W 2004 roku MiniMini+ wdrożyło "Kartę zasad przyjmowania do emisji reklam adresowanych do dzieci" opracowaną we współpracy z medioznawcami i psychologami dziecięcymi. Karta chroni młodych widzów przed nieodpowiednim przekazem reklamowym – wiele z reklam jest niedopuszczanych do emisji w MiniMini+.

NAGRODY

Stacja MiniMini+ jest laureatem licznych nagród: w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Hot Bird TV Awards w 2007 roku zdobyła nagrodę jury dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, a w 2011 r. nagrodę publiczności dla najlepszej stacji telewizyjnej. MiniMini+ zostało również czterokrotnie uznane za "Superprodukt" w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik "Mam Dziecko", a także uhonorowane tytułem Superbrands 2012.

W 2013 roku w plebiscycie Telekamery MiniMini+ zostało uznane przez widzów za najlepszą telewizję dziecięcą, w tym samy roku stacja otrzymała prestiżową nagrodę Promax BDA za najlepszą oprawę antenową w Europie. W 2014 roku stacja MiniMini+ otrzymała Telekamerę za to, że od 10 lat promuje pozytywne wartości i mądrze wychowuje małych widzów.

MINIMINI+ W INTERNECIE

Uzupełnieniem programu jest interaktywna, przygotowana z myślą o najmłodszych strona internetowa miniminiplus.pl, na której znajdują się liczne gry edukacyjne, zabawy i konkursy. Informacje o premierach i wydarzeniach antenowych publikowane są również na profilu stacji na Facebooku: www.facebook.com/MiniMiniplus.