Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Bing

„Bing”, bajka o wesołym króliku i jego przyjaciołach

Bohaterowie

Bing

Bing

Jest trzylatkiem, który powoli wznosi się na wyżyny emocjonalne, społeczne. Rozwija swoje umiejętności lingwistyczne, ale nadal jeszcze nie osiągnął mistrzostwa na tyhc polach. Bing uwielbia i ufa Flopowi, właściwie cały jego świat kręci się wokół miłości i opieki jaką obdarza go Flopa, który z rodzicielską troską zajmuje się małym Bingiem. Bing jest na etapie uczenia się wielu nowych rzeczy, wielu rzeczy doświadcza po raz pierwszy w życiu. Niezależnie od tego czy bawi się z Sulą, Pando lub Koko, je nowe przysmaki lub doświadcza nowej sytuacji życiowej, to do wszystkiego podchodzi z takim samym entuzjazmem. Czasami może się wydawać, że się źle zachowuje i jest troszkę roztrzepany, ale to bardziej wynika z entuzjastycznego podejścia do życia, a nie z faktu, że jest niegrzeczny lub cyniczny.

Pando

Jest najlepszym kumplem Binga. Są sąsiadami. Bing często słyszy go bawiącego się za ogrodzeniem ogródka lub widzi skaczącego na łóżku w nocy, wtedy gdy powinien już spać. Pando jest dość hałaśliwy i zdecydowanie dużo bardziej odważny od Binga. Zdarza mu się, że przypadkowo kogoś kopnie lub zrobi drobną krzywdę, ale nie jest to umyślne, automatycznie się przejmuje i martwi o czyjeś zdrowie. Jest bardzo hojnym, szczerym i słodkim misiem. Gdy tylko przydarza się komuś coś złego Pando zawsze okazuje czułość , współczucie i wsparcie kładąc chociażby dłoń na czyimś ramieniu. Jest też bardzo towarzyski, ale bywa głośny. Kocha życie i bierze je takim jakie ono jest, dlatego potrafi się cieszyć każdą chwilą. Nigdy nie chowa urazy i bardzo szybko potrafi w każdej historii znaleźć promyk słońca.

Bing - Pando

Koko

Bing - Koko

Koko jest starszą o kilka lat kuzynką Binga. Mieszkają na tej samej ulicy. Bardzo często przejmuje inicjatywę i wymyśla nowe gry i zabawy często przejmując wtedy stery. Ma bardzo rozbudowaną wyobraźnię. Uwielbia modę i wszelkiego rodzaju stroje, które sama komponuje zgodnie z jej poczuciem stylu. Ma bardzo bogate życie wewnętrzne co widać podczas jej zabaw lalkami i maskotkami, którym użycia głosów, nadaje imiona i często rozmawia. Uwielbia biedronki i kolor różowy.

Pola

Pola jest opiekunką Pando, ale jest młodsza od Flopa i Ammy, opiekunów Binga i Suli. Być może z racji jej wieku i mniejszego doświadczenia w wychowaniu dzieci Pando bywa bardziej niesforny niż reszta maluchów. Pola cały czas się uczy jak umiejętnie radzić sobie z Pando co ma swoje odzwierciedlenie w jego tryskającym energią charakterze. Jest bardzo miła, uprzejma, bardzo energetyczna i ma raczej romantyczne usposobienie. Często zdarza jej się bujać w obłokach, ale jej charakter ma dwie strony. Z jednej strony bardzo lubi poezję i poetyckie podejście do życia, kocha muzykę, taniec i ma skłonność do łatwego wzruszania się. Z drugiej strony ma też dość komercyjne podejście do życia, prowadzi sklep i zawsze potrafi zarobić kilka groszy na organizowaniu specjalnych promocji.

Bing - Pola

Flop

Bing - Flop

Flop to nieodłączny przyjaciel Binga. Nie do końca jest jego rodzicem, ale pełni wiele ról, które właśnie rodzic powinien spełniać. Flop doskonale wie jak się opiekować Bingiem. Jest dla niego niezwykle wyrozumiały, cierpliwy i łaskawy. Nie wzruszają go żadne zniszczenia, złamania i małe domowe niefortunne wypadki. Flop jest delikatny, mądry i prawdomówny. Pozwala Bingowi na to, aby uczył się na swoich własnych błędach. Nieustannie go wspiera, obdarza uwagą, ale jego celem jest zachęcanie Binga do działania. Wychodzi z założenia, że Bing lepiej się nauczy się radzić sobie w życiu poprzez własne doświadczenie, a nie poprzez mówienie mu co ma robić lub rozwiązywanie za niego problemów.

Amma

Amma jest opiekunką Suli, tak jak Flop jest opiekunem Binga. Jest stałym elementem w życiu Binga gdyż nie tylko opiekuje się Sulą, ale także prowadzi parkową kafejkę. Ma około 40 lat i ma dość hałaśliwą naturę. Jest też jedną z dorosłych, z którą młodsi lubią przebywać. Jest pełna ciepła i szczodra. Ma też predyspozycje, aby opiekować się młodszymi bez bycia protekcjonalną. Amma zawsze będzie się nieco droczyć w momencie kiedy zadaje pytania lub prosi o wykonanie danego zadania. Amma potrafi być głośna i śmieszna, czym wprowadza dużo energii i zachęca do zabawy.

Bing - Amma

Charlie

Bing - Charlie

Charlie jest młodszym bratem KoKo i malutkim kuzynem Binga. Póki co uczy się stawiać pierwsze kroki, które bacznie i z radością obserwują Bing, Sula i Pando.

Sula

Sula jest najlepszą przyjaciółką Binga. Kiedy mówimy o Bingu i Suli, to tak jakbyśmy mówili o rodzeństwie, które urodziło się niemalże w tym samym czasie . Doskonale się rozumieją. Razem zaczęli przedszkole. Są ze sobą bardzo związani i bardzo się kochają w nieskomplikowany sposób, charakterystyczny dla trzylatków, którzy znają się od zawsze. Sula lubi się przytulać, łaskotać. Jest radosna, pełna wyobraźni. Kocha życie, ale nie jest też przesłodzona, potrafi się zezłościć jeśli ktoś ją do tego sprowokuje. Zabawy z Bingiem może poświęcić tylko wtedy kiedy ujawnia się jej słabość do błyskotek. Uwielbia świat wróżek, dlatego często zbiera wszelkie świecidełka i atrybuty z nimi związane.

Bing - Sula

© Acamar Films Limited 2016