Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Detektyw Łodyga

„Detektyw Łodyga” – specjalista od potwornie potworzastych katastrof

 

„Detektyw Łodyga” to tytuł serii dla dzieci, w której główną postacią jest Eugeniusz Łodyga. Detektyw jest zawsze gotowy do pomocy w rozwiązywaniu zagadek oraz dzieli się z dziećmi rozmaitymi ciekawostkami np. z dziedziny wynalazków. Z Detektywem Łodygą nie można się nudzić!

W odcinkach programu o Łodydze często występują dzieci, którym nieustraszony Detektyw pomaga rozwiązywać zagadki. Wyjaśnia też np. skąd się wzięły komputery czy telewizory, jak powstały przyrządy optyczne, czy jak wygląda układ słoneczny.

Kim jest Detektyw Łodyga

Eugeniusz Łodyga to zielona pacynka o bardzo zabawnym wyglądzie. Jest on zwierzakiem podobnym do lisa. Na zielonowłosej głowie detektyw zawsze ma ciemno-zieloną czapkę z daszkiem (taką samą, jaką nosił Sherlock Holmes – bardzo znany angielski detektyw) z której wystają gałązki z liśćmi. Łodyga to bardzo elegancki jegomość. Ubrany jest w pelerynę, czerwoną koszulę z kołnierzykiem i złoto-zielony krawat.

Gdy dzieje się coś strasznego, Łodyga zawsze mówi, że jest to: „potwornie potworzasta katastrofa”.

Łodyga uwielbia kwiaty (ma kilka w swoim gabinecie) i bardzo dba o środowisko. Na detektywistyczne akcje zawsze jeździ zielonym rowerem.

W każdym odcinku Łodyga, oprócz tego, że rozwiązuje zagadkę, np. docieka dlaczego z sufitu leci woda, skąd się bierze tęcza, jak działa telefon lub komputer, zawsze opowiada ciekawostki np. o kosmosie, wynalazkach, bądź przeprowadza proste eksperymenty naukowe. Tłumaczy, jak wygląda produkcja foliowych torebek i dlaczego należy ograniczyć ich używanie lub wyjaśnia skąd bierze się woda. Detektywowi zawsze towarzyszy niebieski ptaszek, który wiernie fruwa nad jego głową.

Spędzanie czasu z Detektywem Łodygą

Detektyw Łodyga rozbudza w dzieciach ciekawość świata i jego tajemnic oraz przybliża wiele skomplikowanych dziedzin życia.

Oprócz śledzenia przygód Detektywa na ekranie (http://www.miniminiplus.pl/filmy/z/detektyw-lodyga) można również układać z nim puzzle, ćwiczyć pamięć lub przechodzić przez labirynty (http://www.miniminiplus.pl/gry/z/detektyw-lodyga).

więcej zwiń

Bohaterowie

DETEKTYW ŁODYGA:

Nazwisko: Łodyga

Imię: Eugeniusz, dla przyjaciół Gienio

Wiek: Dojrzały

Zawód: Detektyw

Kolor oczu: Ciemnozielony

Cechy charakterystyczne: Wykonany z materiałów przyjaznych dla środowiska

Charakter: Katastrofista, nie mylić z tchórzem.

Ulubione powiedzonko: To potwornie potworzasta katastrofa!

Zainteresowania: przyroda i jej ochrona, a od czasu do czasu wiercenie dziur w topionym

serze, ale nie próbujcie go naśladować

 

DZIECIAKI SERIA 6:

 

Krzyś
Lubi jeździć na rolkach i jeść czereśnie. W przyszłości chciałby wybudować najwyższy drapacz chmur świata.
Marysia
Uwielbia rysować i projektować domy. Jej ulubiony kolor to błękit paryski.
Malwina
Dużo czasu spędza na kastingach marząc o wielkiej roli. Podoba jej się Kuba z 8b, ale o tym nikomu ani słowa.
 

DZIECIAKI SERIA 4:

 Hania - lat sześć i marzy o zawodzie konstruktora. Jest bardzo dociekliwa i bystra. Zadaje mnóstwo pytań dotyczących budowy i zasad działania najprzeróżniejszych urządzeń, które znajduje w domu.Antek - młodszy brat Hani, lat 5 chce w przyszłości zostać sławnym wynalazcą. Uwielbia historie o wynalazkach i sam skonstruował już parę mniej lub bardziej praktycznych urządzeń.Julka - ich starsza siostra, lat 17 nie do końca rozumie zamiłowanie swojego rodzeństwa, bo sama najchętniej czyta książki i pisze opowiadania. A swoją pasją próbuje zarazić Hanię i Antka.

DZIECIAKI SERIA 3:

 Mela - lat 7 - w przyszłości chce zostać astronautką i odbywać podróże kosmiczne. Już teraz pasjonuje się kosmosem i chciałaby wszystkiego się dowiedzieć. A ponieważ najlepiej uczyć się przez eksperymentowanie, dziewczynka jest gotowa podjąć niejedno wyzwanie.Staś - lat 6 - ma bardzo bujną wyobraźnię i jest równie dociekliwy jak jego starsza siostra Mela, dlatego z największą ochotą asystuje siostrze podczas kosmicznych eksperymentów.Igor - lat 14 - jest gimnazjalistą. Od kosmosu zdecydowanie woli sport. I raczej nie da się wciągnąć w eksperymenty Meli i Stasia. Zamiast tego woli pójść z młodszym rodzeństwem na rower, albo zademonstrować, jak jeździć na deskorolce.

DZIECIAKI SERIA 2:

 Franek - lat 6 - marzy, by w przyszłości zostać kucharzem jak jego tata. Chłopiec wszystkie wolne chwile spędza w kuchni, na wymyślaniu nowych przepisów. Jednak, gdy asystuje mu młodsza siostra Ola, przepisy niekoniecznie dotyczą potraw.Ola - lat 5 - z pewnością zostanie naukowcem. Przynajmniej tak twierdzą jej rodzice, którzy niestety nie są wstanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, która codziennie stawia dziewczynka.Zuza - starsza siostra przedszkolaków, która w gimnazjum miewa kłopoty z geografią i chemią. Za to z pewnością bije rekordy w długości rozmów telefonicznych. Zwłaszcza, gdy rodziców nie ma w domu i młodsze rodzeństwo zostaje pod jej opieką.

DZIECIAKI SERIA 1:

 Tadzik i Zosia - lat 5 i pół, bliźniaki - dwie bardzo ruchliwe istotki, czasem ma się wrażenie, że to czworaczki.

 

Amelka - lat 7 - przeciwieństwo bliźniaków, jak na swój wiek nad wyraz dojrzała i rozsądna. Ma świetne pomysły i zawsze wymyśla, jak kreatywnie i kolorowo dbać o przyrodę.

 Hubert - lat 17 - właściwe nie wychodzi ze swego pokoju, do którego zresztą reszta rodzeństwa nie ma wstępu. Jest bardzo poważny, cały czas się uczy i nie bierze udziału w zabawach reszty dzieci.