Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Detektyw Łodyga

„Detektyw Łodyga” – specjalista od potwornie potworzastych katastrof

Bohaterowie

DETEKTYW ŁODYGA:

Nazwisko: Łodyga

Imię: Eugeniusz, dla przyjaciół Gienio

Wiek: Dojrzały

Zawód: Detektyw

Kolor oczu: Ciemnozielony

Cechy charakterystyczne: Wykonany z materiałów przyjaznych dla środowiska

Charakter: Katastrofista, nie mylić z tchórzem.

Ulubione powiedzonko: To potwornie potworzasta katastrofa!

Zainteresowania: przyroda i jej ochrona, a od czasu do czasu wiercenie dziur w topionym

serze, ale nie próbujcie go naśladować

 

DZIECIAKI SERIA 6:

 

Krzyś
Lubi jeździć na rolkach i jeść czereśnie. W przyszłości chciałby wybudować najwyższy drapacz chmur świata.
Marysia
Uwielbia rysować i projektować domy. Jej ulubiony kolor to błękit paryski.
Malwina
Dużo czasu spędza na kastingach marząc o wielkiej roli. Podoba jej się Kuba z 8b, ale o tym nikomu ani słowa.
 

DZIECIAKI SERIA 4:

 Hania - lat sześć i marzy o zawodzie konstruktora. Jest bardzo dociekliwa i bystra. Zadaje mnóstwo pytań dotyczących budowy i zasad działania najprzeróżniejszych urządzeń, które znajduje w domu.Antek - młodszy brat Hani, lat 5 chce w przyszłości zostać sławnym wynalazcą. Uwielbia historie o wynalazkach i sam skonstruował już parę mniej lub bardziej praktycznych urządzeń.Julka - ich starsza siostra, lat 17 nie do końca rozumie zamiłowanie swojego rodzeństwa, bo sama najchętniej czyta książki i pisze opowiadania. A swoją pasją próbuje zarazić Hanię i Antka.

DZIECIAKI SERIA 3:

 Mela - lat 7 - w przyszłości chce zostać astronautką i odbywać podróże kosmiczne. Już teraz pasjonuje się kosmosem i chciałaby wszystkiego się dowiedzieć. A ponieważ najlepiej uczyć się przez eksperymentowanie, dziewczynka jest gotowa podjąć niejedno wyzwanie.Staś - lat 6 - ma bardzo bujną wyobraźnię i jest równie dociekliwy jak jego starsza siostra Mela, dlatego z największą ochotą asystuje siostrze podczas kosmicznych eksperymentów.Igor - lat 14 - jest gimnazjalistą. Od kosmosu zdecydowanie woli sport. I raczej nie da się wciągnąć w eksperymenty Meli i Stasia. Zamiast tego woli pójść z młodszym rodzeństwem na rower, albo zademonstrować, jak jeździć na deskorolce.

DZIECIAKI SERIA 2:

 Franek - lat 6 - marzy, by w przyszłości zostać kucharzem jak jego tata. Chłopiec wszystkie wolne chwile spędza w kuchni, na wymyślaniu nowych przepisów. Jednak, gdy asystuje mu młodsza siostra Ola, przepisy niekoniecznie dotyczą potraw.Ola - lat 5 - z pewnością zostanie naukowcem. Przynajmniej tak twierdzą jej rodzice, którzy niestety nie są wstanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, która codziennie stawia dziewczynka.Zuza - starsza siostra przedszkolaków, która w gimnazjum miewa kłopoty z geografią i chemią. Za to z pewnością bije rekordy w długości rozmów telefonicznych. Zwłaszcza, gdy rodziców nie ma w domu i młodsze rodzeństwo zostaje pod jej opieką.

DZIECIAKI SERIA 1:

 Tadzik i Zosia - lat 5 i pół, bliźniaki - dwie bardzo ruchliwe istotki, czasem ma się wrażenie, że to czworaczki.

 

Amelka - lat 7 - przeciwieństwo bliźniaków, jak na swój wiek nad wyraz dojrzała i rozsądna. Ma świetne pomysły i zawsze wymyśla, jak kreatywnie i kolorowo dbać o przyrodę.

 Hubert - lat 17 - właściwe nie wychodzi ze swego pokoju, do którego zresztą reszta rodzeństwa nie ma wstępu. Jest bardzo poważny, cały czas się uczy i nie bierze udziału w zabawach reszty dzieci.