Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Detektyw Łodyga

„Detektyw Łodyga” – specjalista od potwornie potworzastych katastrof

 

„Detektyw Łodyga” to tytuł serii dla dzieci, w której główną postacią jest Eugeniusz Łodyga. Detektyw jest zawsze gotowy do pomocy w rozwiązywaniu zagadek oraz dzieli się z dziećmi rozmaitymi ciekawostkami np. z dziedziny wynalazków. Z Detektywem Łodygą nie można się nudzić!

W odcinkach programu o Łodydze często występują dzieci, którym nieustraszony Detektyw pomaga rozwiązywać zagadki. Wyjaśnia też np. skąd się wzięły komputery czy telewizory, jak powstały przyrządy optyczne, czy jak wygląda układ słoneczny.

Kim jest Detektyw Łodyga

Eugeniusz Łodyga to zielona pacynka o bardzo zabawnym wyglądzie. Jest on zwierzakiem podobnym do lisa. Na zielonowłosej głowie detektyw zawsze ma ciemno-zieloną czapkę z daszkiem (taką samą, jaką nosił Sherlock Holmes – bardzo znany angielski detektyw) z której wystają gałązki z liśćmi. Łodyga to bardzo elegancki jegomość. Ubrany jest w pelerynę, czerwoną koszulę z kołnierzykiem i złoto-zielony krawat.

Gdy dzieje się coś strasznego, Łodyga zawsze mówi, że jest to: „potwornie potworzasta katastrofa”.

Łodyga uwielbia kwiaty (ma kilka w swoim gabinecie) i bardzo dba o środowisko. Na detektywistyczne akcje zawsze jeździ zielonym rowerem.

W każdym odcinku Łodyga, oprócz tego, że rozwiązuje zagadkę, np. docieka dlaczego z sufitu leci woda, skąd się bierze tęcza, jak działa telefon lub komputer, zawsze opowiada ciekawostki np. o kosmosie, wynalazkach, bądź przeprowadza proste eksperymenty naukowe. Tłumaczy, jak wygląda produkcja foliowych torebek i dlaczego należy ograniczyć ich używanie lub wyjaśnia skąd bierze się woda. Detektywowi zawsze towarzyszy niebieski ptaszek, który wiernie fruwa nad jego głową.

Spędzanie czasu z Detektywem Łodygą

Detektyw Łodyga rozbudza w dzieciach ciekawość świata i jego tajemnic oraz przybliża wiele skomplikowanych dziedzin życia.

Oprócz śledzenia przygód Detektywa na ekranie (http://www.miniminiplus.pl/filmy/z/detektyw-lodyga) można również układać z nim puzzle, ćwiczyć pamięć lub przechodzić przez labirynty (http://www.miniminiplus.pl/gry/z/detektyw-lodyga).

więcej zwiń

Galeria

SERIA 4

 

SERIA 3

 

SERIA 2

 

SERIA 1