Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

NOMINACJE DO TELEKAMER TELE TYGODNIA 2011 DLA TRZECH KANAŁÓW CANAL+ CYFROWY: KANAŁU PREMIUM CANAL+ SPORT ORAZ TEMATYCZNYCH: PLANETE I MINIMINI Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Kanał premium CANAL+ Sport oraz dokumentalny PLANETE i dziecięcy MiniMini – produkowane przez CANAL+ Cyfrowy – otrzymały nominacje do nagród w 14. edycji plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia 2011. Wyniki zostaną ogłoszone 7 lutego 2011 roku.

„Wszystkie produkowane przez nas kanały to kanały autorskie, przygotowywane z myślą o wymagającym widzu. Nominowanie aż trzech naszych kanałów - PLANETE, MiniMini i CANAL+ Sport dowodzi, że to marki bardzo rozpoznawalne i cieszące się dużą popularnością. Liczymy na głosy naszych widzów, w tym tych najmłodszych i ich rodziców” - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Programowa CANAL+ Cyfrowy.

Organizatorem plebiscytu jest tygodnik telewizyjny „Tele Tydzień”. Widzowie będą mogli głosować od 2 listopada br. do 4 stycznia 2011 roku poprzez wysłanie sms-a lub kuponu wyciętego z tygodnika. Dodatkowo, na podstawie głosów oddanych na stronie internetowej www.telekamery.pl, zostanie przyznana Telekamera Tele Tygodnia Internautów. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas ceremonii rozdania Telekamer 7 lutego 2011 roku w Teatrze Polskim w Warszawie.

W tym roku nagrody zostaną rozdane w 15 kategoriach, 5 z nich dedykowano kanałom tematycznym. Kategorie podstawowe to: Osobowość – Informacje i publicystyka, Komentator sportowy, Prezenter pogody, Muzyka, Aktorka, Aktor, Teleturniej, Program rozrywkowy, Serial oryginalny, Adaptacja serialu zagranicznego i Serial zagraniczny. Już po raz drugi nominacje przyznano w kategoriach, w których nagradzane są najlepsze kanały tematyczne: popularnonaukowy, filmowy, dziecięcy, sportowy oraz informacyjny i biznesowy.

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. to operator platformy cyfrowej CYFRA+, a także nadawca kanałów telewizyjnych premium: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport (obydwa dostępne także w HD), CANAL+ Sport2, CANAL+ GOL, tematycznych: ale kino!, ZigZap/Hyper, MiniMini, PLANETE, Kuchnia.tv i Domo.tv, a także oferty satelitarnej Multipakiet CANAL+, dostępny jako samodzielna oferta satelitarna. Firma ma pozycję lidera na rynku praw telewizyjnych, wprowadza usługi w oparciu o nowe technologie, takie jak HDTV, PVR czy VOD. www.canalpluscyfrowy.pl

CANAL+ Sport to sportowe relacje „na żywo” w najwyższej jakości. Stacja posiada prawa do pokazywania meczów polskiej ekstraklasy piłkarskiej oraz najlepszych lig europejskich: angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej. Transmituje spotkania najsilniejszej koszykarskiej ligi świata NBA oraz Euroligi. Miłośnicy „czarnego sportu” mogą pasjonować się rywalizacją zawodników startujących w żużlowym cyklu Grand Prix oraz Drużynowym Pucharze Świata. Stacja ma też prawa do prezentowania Pucharu Sześciu Narodów w rugby oraz licznych gal bokserskich. Duża część wydarzeń prezentowanych jest w technologii High Definition na antenie CANAL+ Sport HD. Ofertę wzbogacają transmisje w CANAL+ Sport2, a od września 2010 również w CANAL+ GOL. Niedawno zostało uruchomione nowe studio telewizyjne, w którym są realizowane programy sportowe stacji m.in. Liga+, Liga+ Extra i Sport+ Extra. Profesjonalne transmisje wydarzeń sportowych stały się wizytówką CANAL+ i wpłynęły na podwyższenie standardów relacji telewizyjnych w Polsce. Producentem i nadawcą CANAL+ Sport jest spółka CANAL+ Cyfrowy. Więcej informacji na www.canalplus.pl/sport.

PLANETE to pierwszy polski kanał dokumentalny, który na rynku istnieje już od 1996 roku. Stacja prezentuje starannie wyselekcjonowane dokumenty z całego świata i na każdy temat, zawsze w odniesieniu do człowieka. Każdego tygodnia zaprasza na ponad 20 godzin premierowych filmów emitowanych w ramach wieczorów tematycznych: „Współczesny świat”, „Filmowe dochodzenia”, „Nasza planeta”, „Nauka i technika”, „Historia”, „Portrety”, „Seans PLANETE” i „Społeczeństwo”. PLANETE jako jedyny kanał dokumentalny w Polsce oferuje pasmo z filmami dokumentalnymi dla dzieci „Mała Planeta”. Od 2005 roku stacja jest głównym partnerem Festiwalu Filmowego PLANETE DOC REVIEW. Producentem i nadawcą PLANETE jest spółka CANAL+ Cyfrowy. Program dociera obecnie do blisko 3 milionów gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci kablowych i platformy cyfrowej CYFRA+. Więcej informacji na www.planete.pl

MiniMini to pierwszy polski kanał telewizyjny, adresowany do widzów do siódmego roku życia. Istnieje od 2003 roku. MiniMini wyróżnia się starannie dobranymi programami edukacyjnymi, dzięki którym dzieci mogą podpatrywać wartościowe wzorce zachowań społecznych, kształcić umiejętność radzenia sobie w trudnych, codziennych sytuacjach, uczyć się literek, podstaw matematyki czy języków obcych. MiniMini nadaje programy zróżnicowane pod względem treści i formy. W ramówce znajdują się najnowsze produkcje znanych wytwórni światowych, klasyka polskiej animacji oraz programy autorskie. Stacja została uhonorowana prestiżową nagrodą Hot Bird TV Awards dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie oraz dwukrotnie tytułem „Superprodukt” w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Mam Dziecko". MiniMini jest dostępny w największych sieciach kablowych na terenie całego kraju oraz na platformie cyfrowej CYFRA+. Dociera do ponad 4,1 mln gospodarstw domowych. Producentem i nadawcą MiniMini jest spółka CANAL+ Cyfrowy. Więcej informacji na www.minimini.pl.