Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

AKTORZY CZYTAJĄ DZIECIOM W MINIMINI Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
MiniMini rozpocznie emisję drugiej serii programu autorskiego „Czytanki Rybki MiniMini”. Tym razem najmłodsi wysłuchają opowiadań w wykonaniu znanych aktorów m.in. Roberta Kudelskiego, Magdaleny Różczki i Dominiki Figurskiej.

W najnowszej serii „Czytanek Rybki MiniMini” dzieci słuchają opowiadań autorstwa m.in. Joanny Papuzińskiej, Czesława Janczarskiego, Heleny Bechlerowej i Grzegorza Kasdepke.

Opowiadania, takie jak „Dziki Dzik”, „Motorniczy” czy „Wskazówki” przeczytają dzieciom znani polscy aktorzy. Ilustracją opowieści są rysunki stworzone przez dzieci, a scenografią wnętrze księgarni lub pokój dziecięcy.


W niedzielę 27 lutego stacja wyemituje dziewięć odcinków serii – począwszy od godz. 9:00, co godzinę. Jednocześnie tego dnia na antenie kanału rozpocznie się konkurs dotyczący programu. Więcej informacji na antenie MiniMini oraz na stronie www.minimini.pl od 21 lutego.
Regularna emisja „Czytanek Rybki MiniMini“ od 28 lutego, codziennie o godz. 10:00 i 17:30.


To już druga seria „Czytanek Rybki MiniMini“. W pierwszej, która zadebiutowała w grudniu 2010 roku, to dzieci czytają polecane przez stację MiniMini wiersze Juliana Tuwima, Ewy Szelburg-Zarębiny, Hanny Ożogowskiej, Jana Brzechwy czy Marii Konopnickiej. Program ma charakter edukacyjny. Skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Jego celem jest zachęcenie małych widzów MiniMini, ich rodziców i opiekunów do wspólnego czytania i poznawania literatury dziecięcej.