Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

MINIMINI+ WSPIERA AKADEMIĘ AQUAFRESH Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
MiniMini+, stacja dla dzieci w wieku przedszkolnym, została patronem Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Jego głównym celem jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej.

Nasza stacja chętnie angażuje się w programy społeczne takiej jak Akademia Aquafresh, których celem jest poprawa bezpieczeństwa lub zdrowia najmłodszych - mówi Jolanta Adamowicz, Dyrektor kanałów dziecięcych spółki CANAL+ Cyfrowy. MiniMini+ realizuje akcję Bezpieczne Place Zabaw, która ma na celu stworzenie bazy rekomendowanych obiektów na terenie całej Polski. Wdrożyła "Kartę zasad przyjmowania do emisji reklam adresowanych do dzieci" opracowaną przez specjalistów związanych z rynkiem telewizyjnym, reklamowym, psychologów i pedagogów dziecięcych. Na jej podstawie odrzucane są reklamy agresywne, kłamliwe, zacierające granicę między fikcją a rzeczywistością. Promuje prawidłowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych oraz uczestniczy w wielu innych projektach stworzonych z myślą o nich - dodaje.

Akademia Aquafresh jest realizowana w roku szkolnym 2011/2012 w ponad 3 000 przedszkoli w całej Polsce i obejmuje swoim zasięgiem niemal 300 000 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkola biorące udział w akcji otrzymują pakiety materiałów edukacyjnych, w skład których wchodzą m.in. scenariusze zajęć dla nauczycieli, kolorowanki i zgadywanki dla dzieci oraz naklejki z instrukcją prawidłowego mycia zębów. Wśród przedszkoli jest również realizowany konkurs plastyczny „Moje przygody w krainie zdrowych ząbków”. Prace konkursowe można nadsyłać do 25 listopada br. Na zwycięskie placówki czekają m.in. plac zabaw dla dzieci, meble do sali zajęć, książki i gry planszowe oraz zestawy Aquafresh.

Ponadto, w ramach programu uruchomiono platformę edukacyjną www.akademia-aquafresh.pl, na której wyodrębniono trzy strefy: dla przedszkoli, dla rodziców oraz dla dzieci. W pierwszej z nich znajdują się materiały edukacyjne do pobrania przez przedszkola nie objęte zasięgiem programu. Strefę dla rodziców opracowano z myślą o domowej edukacji w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. Natomiast w strefie dla dzieci zamieszczono liczne gry i zabawy.