Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

MINIMINI+ PROMUJE EKOLOGICZNE WARTOŚCI Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Stacja dla przedszkolaków, MiniMini+, objęła patronatem medialnym książkę „Bajka o drzewie”, promującą ekologiczne wartości wśród najmłodszych. To pierwszy tytuł z serii „Zielone Bajki” sygnowany logo MiniMini+.

- MiniMini+ promuje postawy proekologiczne - mówi Jolanta Adamowicz, Dyrektor kanałów dziecięcych CANAL+ Cyfrowy. Robimy to nie tylko poprzez patronaty nad tego typu wydawnictwami, ale przede wszystkim w programach autorskich, takich jak „Chcę umieć!” czy „MiniEncyklopedia” oraz w grach zamieszczonych na www.miniminiplus.pl, w których zachęcamy dzieci m.in. do segregowania śmieci oraz do oszczędzania wody - dodaje Adamowicz.

„Bajka o drzewie”, nad którą MiniMini+ objął patronat została napisana i zilustrowana przez Elizę Piotrowską. Książkę opublikowało na ekologicznym papierze bezdrzewnym Wydawnictwo Biobooks s.c. W przygotowaniu są „Bajka o słońcu”, „Bajka o wodzie” oraz „Bajka o wietrze” tej samej autorki. Książka dostępna jest m.in. w księgarniach internetowych.

„Bajka o drzewie” to 60 książka sygnowana jeszcze w 2011 r. logo MiniMini+. Poprzednie tytuły, nad którymi MiniMini+ objęło patronat to m.in. napisane przez Odetę Moro-Figurską „Pichciuchy” oraz seria książek z bohaterami znanymi z anteny MiniMini+, takimi jak Rajdek, Świnka Peppa, Bali, Adibu czy Bolek i Lolek.