Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

MINIMINI+ LAUREATEM NAGRODY SUPERPRODUKT 2011 Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
MiniMini+, stacja dla dzieci w wieku przedszkolnym produkowana przez CANAL+ Cyfrowy, zdobyła tytuł Superproduktu 2011 w kategorii „Programy i materiały edukacyjne” w konkursie „Magazynu dla Rodziców Mam dziecko”. To już czwarta nagroda dla MiniMini+ przyznana w tym plebiscycie.

- Przyznany MiniMini+ już po raz czwarty tytuł Superproduktu to ważne wyróżnienie, które potwierdza jakość produkowanych przez nas programów. W tym roku nagrodzone zostały „Czytanki Rybki MiniMini” zachęcające dzieci i rodziców do wspólnego czytania i poznawania wartościowej literatury dla najmłodszych, prezentowanej także na naszej stronie internetowej www.miniminiplus.pl - mówi Jolanta Adamowicz, Dyrektor kanałów dziecięcych CANAL+ Cyfrowy.

W 2007 i 2008 roku MiniMini+ zostało wyróżnione za „nowatorski pomysł i edukacyjną treść”, a w 2010 roku za programy, które „uczą poprzez zabawę”.

W 2011 roku stacja zgłosiła do konkursu „Czytanki Rybki MiniMini”, autorską produkcję skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. W pierwszej serii, w której dzieci czytają wiersze takich autorów, jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Maria Konopnicka, każdy odcinek jest poświęcony określonej tematyce - porom roku, zwierzętom bądź kolorom. Ilustracją opowieści są rysunki stworzone przez dzieci, a scenografię stanowi naturalne otoczenie - łąka, ogród zoologiczny lub wnętrze księgarni. Druga seria programu nadawana pod nazwą „Czytanki na dobranoc” pomaga najmłodszym przygotować się do snu. Dzieciom czytają znani polscy aktorzy, m.in.: Małgorzata Foremniak, Zbigniew Zamachowski, Dominika Figurska, Robert Kudelski czy Barbara Kałużna. Widzowie mogą usłyszeć opowiadania autorstwa Grzegorza Kasdepke, Czesława Janczarskiego, Heleny Bechlerowej, Joanny Papuzińskiej i wielu innych cenionych pisarzy literatury dla najmłodszych. Superprodukt 2011 to dziewiąta edycja plebiscytu organizowanego przez „Magazyn dla Rodziców Mam dziecko”. Decyzję o wyróżnieniu programów stacji MiniMini+ podjęło jury w składzie: Małgorzata Kaferska-Łysek (redaktor naczelna „Magazynu dla Rodziców Mam dziecko” - przewodnicząca jury), dr Hanna Wassermann (ortopeda dziecięcy), dr Barbara Gierowska-Bogusz (pediatra neonatolog), dr Lidia Ruszkowska (dermatolog dziecięcy), Magdalena Stużyńska (aktorka) oraz dr Anna Łabanowska (ginekolog położnik).