Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

MINIMINI+ PATRONEM KONKURSU NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ DZIECIĘCĄ „PRZECINEK I KROPKA” 2011 Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
MiniMini+ promuje wartościowe wydawnictwa dla najmłodszych wspierając konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2011.

MiniMini+ i Empik zapraszają do internetowego głosowania na najlepszą i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci. Głosowanie potrwa do 17 kwietnia, a uroczyste ogłoszenie zwycięzcy plebiscytu nastąpi 11 maja podczas Warszawskich Targów Książki.

"MiniMini+, zarówno na antenie, jak i poza nią, zachęca małych widzów i ich opiekunów do wspólnego czytania i poznawania literatury dziecięcej. Taka rolę odgrywają m.in. nasze autorskie programy „Czytanki Rybki MiniMini" i „Czytanki na dobranoc”, w których znani polscy aktorzy czytają wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Marii Konopnickiej. Jako patron medialny chętnie wspieramy też ciekawe publikacje na rynku, a już niebawem w sprzedaży ukaże się seria bajek o przygodach Rybki MiniMini." - mówi Jolanta Adamowicz, Dyrektor kanałów dziecięcych spółki CANAL+ Cyfrowy.

Konkurs „Przecinek i Kropka” 2011 organizowany jest przez Empik już po raz trzeci. W internetowym głosowaniu na specjalnie utworzonej stronie www.przecinekikropka.pl można oddać głos na jedną z 10 wytypowanych przez grono ekspertów książek. Spośród prawie 100 zgłoszeń nadesłanych do konkursu w finałowej dziesiątce znalazły się: „Pinokio” Carla Collodiego w nowym doskonałym tłumaczeniu poety Jarosława Mikołajewskiego, „O ja cię! Smok w krawacie” Magdy Wosik i Piotra Rychela, „Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej, „Grzeczna” Gro Dahle i Sveina Nyhusa, „Leśne głupki i coś” Małgorzaty Strzałkowskiej, „Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi - Co było potem?” Tove’a Janssona, „Zwierzaki-cudaki” Bibi Dumon, „Bzyk Brzęk” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, „Księżycolud” Tomiego Ungerera oraz „Kiedy kiedyś, czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego.