Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

DZIEŃ ZIEMI Z DETEKTYWEM ŁODYGĄ W MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
W niedzielę, 22 kwietnia MiniMini+ pokaże premierowo swój najnowszy, edukacyjny program „Detektyw Łodyga” i zaprosi najmłodszych widzów do udziału w ekologicznym konkursie.

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia od 12:00 do 17:00 MiniMini+ co godzinę wyemituje premierowy odcinek nowej, autorskiej serii „Detektyw Łodyga”. Program ma na celu wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych i poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Seria pokazuje relację człowiek - przyroda w codziennych sytuacjach, z którymi dzieci i ich rodzice mogą się identyfikować. Program porusza takie zagadnienia, jak recycling, dbanie o zwierzęta domowe, oszczędzanie wody i energii oraz ocieplanie klimatu. MiniMini+ zaprasza także na spotkania z „Detektywem Łodygą” w każdą niedzielę o 18:35 począwszy od 29 kwietnia.

Każdy z 13 odcinków „Detektywa Łodygi” łączy fabułę z elementami animacji i jest podzielony na trzy główne części. W pierwszej, fabularyzowanej, pacynkowy Eugeniusz Łodyga - główny bohater serii - pomaga dzieciom rozwiązać zagadkę, co staje się pretekstem do poruszenia szerszego problemu z dziedziny ochrony przyrody. Z kolejnej, animowanej części widzowie dowiadują się, na czym polega omawiane zjawisko lub zagrożenie. W ostatniej, fabularyzowanej, dzieci szukają praktycznych rozwiązań, a Detektyw Łodyga wspiera je w tym pytaniami i wskazówkami.

W Dzień Ziemi MiniMini+ przygotowało także dla najmłodszych widzów ekologiczny konkurs. Tuż po emisji każdego z 6 odcinków „Detektywa Łodygi” na antenie MiniMini+ zostanie zadane pytanie konkursowe, dotyczące programu. 10 pierwszych osób, które w ciągu godziny od pojawienia się pytania udzielą prawidłowej odpowiedzi na stronie www.miniminiplus.pl wygra pluszowego Detektywa Łodygę i książeczkę o ekologii ufundowaną przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Lista laureatów zostanie ogłoszona 30 kwietnia na stronie internetowej MiniMini+.

„Detektyw Łodyga”

Emisja specjalna: 22 kwietnia, 12:00-17:00 (6 odcinków)

Emisja regularna: od 29 kwietnia w każdą niedzielę o 18:35