Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

NOWE BAJKI DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH W MINIMINI+ I TELETOON+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
W poniedziałek, 9 lipca na antenie kanałów dziecięcych MiniMini+ i teleTOON+ zostaną wyemitowane kolejne seriale w tłumaczeniu migowym.

Inicjatywa podjęta przez kanały spółki CANAL+ Cyfrowy ma na celu walkę z wykluczeniem osób z dysfunkcją słuchu, działanie na rzecz wyrównywania szans oraz uczenie tolerancji i oswajanie z problemem dzieci słyszące. MiniMini+ i teleTOON+ przy współpracy z certyfikowanymi tłumaczami wprowadzają stałe emisje filmów i seriali w języku migowym. Od poniedziałku, 9 lipca program MiniMini+ będzie emitował seriale „Mały miś Kuba” i „Stacyjkowo 2” z udogodnieniami dla dzieci z wadami słuchu. W tym samym terminie kanał teleTOON+ wprowadzi „Księgę dżungli” w tłumaczeniu migowym, serial animowany oparty na motywach słynnej książki Rudyarda Kiplinga.

Pierwsze pozycje kierowane do dzieci niesłyszących i niedosłyszących pojawiły się w MiniMini+ i teleTOON+ już w czerwcu br. Były to cieszące się ogromną popularnością wśród młodej widowni seriale „Raa Raa – mały, hałaśliwy lew” i „Gormiti III” - Nowa ewolucja”. Bajka o niesfornym lwie adresowana jest do przedszkolaków, natomiast „Gormiti” to kultowy wśród dzieci w wieku szkolnym, przygodowy serial fantasy.

W Polsce żyje kilka milionów osób zagrożonych tzw. wykluczeniem cyfrowym, czyli wyłączeniem z udziału z w życiu społecznym, wynikającym z braku dostępu do nowoczesnych form komunikacji i przekazu informacji: Internetu, telewizji, telefonii itp. Badania przeprowadzone przez Polski Związek Głuchych w 2012 roku pokazują, że co druga osoba z dysfunkcją słuchu poświęca na oglądanie telewizji zaledwie 2 godziny dziennie, a 82% spędza czas przed telewizorem jedynie w godzinach popołudniowo-wieczornych. Jest to efekt bardzo ograniczonej oferty programowej dostosowanej do potrzeb osób niesłyszących oraz godzin nadawania – albo wczesnorannych albo późnowieczornych. Kolejnym problemem jest kwestia braku informacji o tym, że dana pozycja w programie telewizyjnym posiada udogodnienia. Partnerem inicjatywy podjętej przez MiniMini+ i teleTOON+ jest Fundacja Widzialni.