Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

WAKACJE Z „KOCHANYMI ZWIERZAKAMI” W MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Jak wygląda konik morski? Ile waży słoń? Co najchętniej je surykatka? Odpowiedzi na te i inne pytania mali widzowie MiniMini+ poznają za sprawą „Kochanych zwierzaków”. 1 lipca od 12:00 do 17:00 MiniMini+ wyemituje co godzinę premierowy odcinek tej nowej, autorskiej serii i zaprosi dzieci do udziału w konkursie. Od 8 lipca program nadawany będzie co niedzielę o godz. 16:45.

„Kochane zwierzaki” to autorski program stacji, który w przystępny sposób poszerza wiedzę dzieci na temat świata zwierząt. Pobudza także ich kreatywność, pokazując jak samodzielnie wykonać zabawkę przedstawiającą bohatera danego odcinka. Seria układa się w leksykon zwierząt wzbogacony o zabawne wierszyki-zagadki, które najmłodsi łatwo zapamiętają i z chęcią będą powtarzać. Dodatkowo na stronie www.miniminiplus.pl powstanie specjalna sekcja dedykowana programowi. Kanał dziecięcy MiniMini+ po raz kolejny realizuje program o charakterze edukacyjnym, wspierając rozwój dzieci, a rodziców w procesie wychowawczym.

Każdy odcinek programu łączy fabułę z elementami animacji i jest podzielony na trzy główne części. Na początku dzięki zagadce w formie krótkiej i zabawnej rymowanki dzieci dowiedzą się, kto jest bohaterem danego odcinka. Następnie poznają zwyczaje, cechy charakterystyczne i ciekawostki na temat różnych zwierząt zarówno egzotycznych takich, jak żyrafa, lemur czy słoń, jak i domowych pupili. Na koniec mali widzowie zobaczą, jak przy użyciu różnych materiałów, technik i odrobiny wyobraźni w prosty sposób wykonać figurki różnych zwierzaków.

Kanał MiniMini+ przygotował również konkurs wiedzy kierowany do najmłodszych widzów. 1 lipca tuż po emisji każdego z 6 odcinków „Kochanych zwierzaków” na antenie MiniMini+ zostanie zadane pytanie konkursowe, dotyczące programu. Co godzinę 10 osób, które najszybciej udzielą prawidłowej odpowiedzi za pośrednictwem strony www.miniminiplus.pl, wygra pluszową Rybkę MiniMini oraz ilustrowane encyklopedie o zwierzętach ufundowane przez Wydawnictwo ARTI. Lista laureatów zostanie ogłoszona 16 lipca na stronie internetowej MiniMini+, gdzie już 1 lipca ruszy specjalna sekcja, a w niej m.in.: galeria zdjęć zwierząt z opisami, wierszyki, karaoke oraz gry tematyczne. Ponadto maluchy będą mogły zamieszczać zdjęcia swoich pupili i oddać głos na fotografie, które najbardziej przypadną im do gustu.

„Kochane zwierzaki”
Emisja specjalna: 1 lipca, 12:00-17:00 (6 odcinków)
Emisja regularna: od 8 lipca w każdą niedzielę o godz. 16:45 (powtórki godz. 9:35)