Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

ZŁOTO DLA RYBKI MINIMINI I KANAŁU MINIMINI+ ZA NAJLEPSZĄ OPRAWĘ KANAŁU TELEWIZYJNEGO W EUROPIE Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Autorski kanał tematyczny CANAL+ Cyfrowego MiniMini+, nadawany na platformie CYFRA+, zwyciężył w prestiżowym konkursie PromaxBDA Europe Awards 2013 i otrzymał nagrodę główną za najlepszą oprawę antenową. Ikona stacji, Rybka MiniMini została doceniona na arenie międzynarodowej.

MiniMini+ otrzymało złoto w kategorii "Best Channel Branding Design", pokonując m.in. kanał FRANCE 5, który zajął drugie miejsce. Międzynarodowe Jury uznało, że stacja zasługuje na specjalne uznanie za nowoczesną, interaktywną i dopasowaną do wieku odbiorców oprawę antenową. Polski kanał był także nominowany w kategorii „Best Use of Typography”. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród, która odbyła się 12 marca br. w Paryżu.

Nowoczesna identyfikacja wizualna MiniMini+, wykonana w technice 3D z charakterystycznymi teksturami malowanymi pędzlem, została wprowadzona we wrześniu 2012 roku. Ta unikatowa i rzadko stosowana technika nadała oprawie antenowej stacji niepowtarzalny charakter. Nowy wizerunek zyskała wtedy Rybka MiniMini, która stała się pełnoprawną animowaną postacią oraz bohaterką krótkich animacji. Dzięki rozbudowanym zdolnościom mimicznym i dynamice ruchów ikona kanału zyskała interaktywny charakter, co pozwala jej nawiązywać kontakt z małymi widzami. Nowa identyfikacja wizualna została przygotowana przez Dział Kreacji CANAL+ Cyfrowy.

PROMAX BDA to najbardziej prestiżowe nagrody dla kreatywnych przedsięwzięć i ich twórców w dziedzinie marketingu medialnego. Organizatorami konkursu są instytucje PROMAX i BDA. PROMAX to międzynarodowa organizacja powstała w 1955 roku zrzeszająca specjalistów ds. promocji i marketingu branży medialnej. BDA jest ogólnoświatowym stowarzyszeniem przedstawicieli multimedialnego designu. Łącznie obydwie organizacje zrzeszają specjalistów 4000 firm z blisko 70 krajów. Na corocznie organizowanych konferencjach nagradzane są najciekawsze produkcje multimedialne roku.