Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

PIERWSZA OD DEKADY POLSKA ANIMACJA LALKOWA DLA DZIECI OD WRZEŚNIA W MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Od niedzieli, 1 września stałym gościem w MiniMini+ będzie zajączek Parauszek. To bohater najnowszego serialu wyprodukowanego przez nagrodzone Oscarem studio Se-ma-for. „Parauszek i przyjaciele” to pierwsza od ponad 10 lat animacja lalkowa zrealizowana w Polsce.

We wrześniu o godzinie 18:50 dzieci będę mogły oglądać serial „Parauszek i przyjaciele”, który dzięki unikatowej technice realizacji nawiązuje do takich tytułów jak „Miś Uszatek” czy „Miś Colargol”.

- To następca tytułów, które weszły do kanonu klasyki polskiej animacji. Pod względem techniki produkcji łączy tradycję z nowoczesnością, co daje imponujący efekt wizualny. Jednak najważniejsza jest dla nas warstwa znaczeniowa: bajka niesie edukacyjne treści podane w dowcipny i dopasowany do wieku naszych małych odbiorców sposób – mówi Marta Szwakopf, Dyrektor Kanałów Dziecięcych MiniMini+, teleTOON+/HYPER+.

Bohaterami serialu są zwierzęta, które poddano zabiegowi antropomorfizacji przez co zachowaniem, usposobieniem i cechami charakteru przypominają małe dzieci. Wspólnie z widzami przeżywają ekscytujące przygody, ucząc się przy tym, czym jest prawdziwa przyjaźń. Parauszek i jego przyjaciele mieszkają w krainie zwanej „Naszym Lasem”, gdzie wszechwiedząca sowa Uhu za pomocą wielkiej lunety podpatruje ich przygody. Jej dowcipne, mądre i celne komentarze stanowią puentę każdego odcinka. Animacja ma charakter edukacyjny, dzięki niej najmłodsi dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym ich świecie, poszerzą swoje słownictwo, a także poznają znaczenie pojęć abstrakcyjnych i zasady współpracy w grupie. Serial przekazuje cenne wartości i pozytywne wzorce zachowań.

Parauszek ma szansę stać się ambasadorem polskiej kultury za granicą. Pierwszy odcinek serialu został zaprezentowany na zagranicznych festiwalach we Francji, Czechach, Bułgarii, Chile, Korei czy Australii, gdzie spotkał się z żywym przyjęciem widowni. Jak przyznają twórcy, serial był produkowany z myślą o dzieciach na całym świecie. W przyszłym roku planowana jest premiera w Szwajcarii i Czechach.

Powstanie serialu możliwe było dzięki zaangażowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który dofinansował produkcję kwotą 2 000 000 zł. Obok wkładu prywatnych inwestorów, budżet został wsparty również przez Narodowy Instytut Audiowizualny (500 000 zł) oraz Miasto Łódź.

„Parauszek i przyjaciele”
od 1 września
od niedzieli do piątku o godz. 18:50 oraz codziennie o godz. 13:50