Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

GRY I ZABAWY Z BOHATERAMI SERIALU „KOTKA PUSIA” NA MINIMINIPLUS.PL Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Stacja dziecięca MiniMini+, jeden z autorskich kanałów platformy cyfrowej nc+, uruchomiła specjalną sekcję dla małych fanów bajki „Kotka Pusia”. Na stronie internetowej miniminiplus.pl dostępne są bezpłatne gry i zabawy z bohaterami popularnej animacji. W kolejnych miesiącach powstaną minisite’y dedykowane serialom „Babar i przygody Badou” oraz „Tree Fu Tom”, a także znanej z teleTOON+ animacji „Baranek Shaun”.

W specjalnej sekcji zamieszczonej na stronie miniminiplus.pl wielbiciele bajki o sympatycznej rudej kotce znajdą różnego rodzaju aktywności, gry oraz tapety. Wśród nich są m.in. puzzle, memo, kolorowanki czy gry zręcznościowe. W grze „Super Looper” dzieci muszą wykazać się spostrzegawczością i refleksem: podczas podróży samolotowej razem z Kotką Pusią zbierają gwiazdki, omijając przy tym burzowe chmury. Na podstronie znajduje się także 5 kolorowych tapet do pobrania za darmo, informacje na temat produkcji oraz godziny emisji bajki.

- Dzieci doskonale odnajdują się w rzeczywistości cyfrowej i w świecie internetu. W coraz młodszym wieku korzystają z gier i aplikacji, które stopniowo wypierają tradycyjne zabawki. Dzieci chcą obcować z ulubionym bohaterem na każdym kroku, dlatego bardzo istotne jest kreowania produktów „wychodzących” poza ekrany telewizorów: gier, aplikacji czy stron internetowych – mówi Marta Szwakopf, Dyrektor kanałów dziecięcych MiniMini+, teleTOON+/HYPER+. Badania wskazują, że nie tylko dorośli, ale również młodzi widzowie korzystają równolegle z dwóch ekranów: oglądając telewizję mają przy sobie smartfona lub tablet. To jest istotny trend w dzisiejszych czasach – dodaje Szwakopf.

Sekcja z grami znajdująca się na stronie miniminiplus.pl oraz stworzone przez stację minisite’y z bezpłatnymi zabawami dla dzieci cieszą się największą popularnością. W ostatnim miesiącu podstrona z grami miała blisko 600 tysięcy odsłon, co stanowi prawie 8% ruchu w całym serwisie, a podstrona dedykowana serialowi „Stacyjkowo” odnotowała ponad 260 tysięcy odwiedzin. W lutym i marcu zostaną uruchomione kolejne sekcje z ulubionymi bohaterami maluchów, w których znajdą się edukacyjne gry, zabawy, quizy i multimedialne gadżety.