Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

NOWE PROGRAMY Z UDOGODNIENIAMI DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH I NIEWIDOMYCH W MINIMINI+ I TELETOON+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2014-01-21
 
MiniMini+ i teleTOON+, autorskie kanały dziecięce platformy nc+, w pierwszym kwartale 2014 roku wprowadzają kolejne treści dla dzieci z wadami wzroku i słuchu. Znajdą się wśród nich popularne animacje, takie jak: „Przygody słoniczki Elli”, „Roztańczona Angelina”, „Pound Puppies: psia paczka”, „Gormiti. Niepokonani władcy sił natury”, a także produkcje własne stacji teleTOON+ „Deserownia 2” i „Triki Tiki 2”.

Od połowy stycznia widzowie MiniMini+ mogą oglądać w tłumaczeniem migowym bajkę prezentującą perypetie małej słoniczki o wielkim sercu. „Przygody słoniczki Elli” to serial, który uczy najmłodszych jak radzić sobie z trudnościami i pokazuje, że dzięki zgodnej współpracy można znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Z kolei w lutym w wersji z audiodeskrypcją pojawi się animacja „Roztańczona Angelina”. Główna bohaterka udowadnia maluchom, że każdy może zrealizować swoje marzenia – musi jedynie włożyć w to trochę pracy i wytrwale dążyć do celu. Dla nieco starszych widzów stacja teleTOON+ przygotowała aż trzy nowe programy przystosowane dla osób niesłyszących: animowany serial fantasy „Gormiti. Niepokonani władcy sił natury”, który zabiera młodych widzów w podróż do równoległej rzeczywistości, „Deserownie”, program kulinarny z łatwymi do przygotowania przepisami oraz produkcję z cyklu „zrób to sam” czyli „Triki Tiki 2”. Młodzi widzowie mogą też oglądać w tłumaczeniu na język migowy popularną animację o przygodach zabawnych psów „Pound Puppies: psia paczka”.

– Bardzo się cieszymy, że w każdym miesiącu wprowadzamy nowe tytuły z udogodnieniami, które umożliwiają dzieciom z dysfunkcją słuchu i wzroku oglądanie ulubionych bajek. W marcu pokażemy kolejne programy w wersji dla dzieci niesłyszących: w MiniMini+ bajkę „Ola i jej ZOO”, a w teleTOON+ animację „Kaijudo – starcie mistrzów” – mówi Marta Szwakopf, Dyrektor kanałów dziecięcych MiniMini+, teleTOON+/HYPER+.

MiniMini+ i teleTOON+ jako jedyne stacje telewizyjne w Polsce regularnie emitują programy dziecięce w wersji z tłumaczeniem migowym i audiodeskrypcją. Pierwsze programy dla dzieci niesłyszących zostały wprowadzone na anteny obu stacji w czerwcu 2012 roku, a bajki dla dzieci niewidomych pojawiły się 3 miesiące później. We współpracy z Fundacją Widzialni oraz Fundacją Kultura bez Barier oba kanały przeciwdziałają wykluczeniu cyfrowemu małych widzów z wadami słuchu i wzroku. Ambasadorem inicjatywy została Olga Bończyk.