Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

„PARAUSZEK I PRZYJACIELE” WRACA NA EKRANY TV – NOWE ODCINKI OD KWIETNIA W MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2014-03-10
 
Nowy serial łódzkiego Se-ma-fora o przygodach pluszowego zajączka Parauszka i jego kolorowych przyjaciół wraca na ekrany TV. Druga seria już 1 kwietnia zagości na antenie MiniMini+, autorskiego kanału platformy nc+. Twórcy „Misia Uszatka” i „Przygód Misia Colargola” dowiedli, że Parauszek jest godnym następcą bohaterów kultowych dobranocek.

Druga seria serialu „Parauszek i Przyjaciele” prezentuje kolejne, pouczające i wesołe przygody mieszkańców Naszego Lasu. Zajączek Parauszek, jego przyjaciółka Usia, Łoś Łopatek, Miś Benek, Bóbr Klepek, Sroka Madzia, Wiewiórka Kitka pod okiem wszechwiedzącej sowy Uhu odkrywają otaczający ich świat ucząc się przy tym wielu pożytecznych rzeczy. Bajka ma charakter edukacyjny, dlatego każdy odcinek zakończony jest mądrą pointą – mali widzowie dowiadują się m.in.: że nie wolno bezpodstawnie oskarżać innych, że trzeba docenić to, co się ma, że kłamstwo ma krótkie nogi czy, że należy sobie pomagać. Przedstawione problemy odnoszą się do dziecięcego świata: bohaterowie odgrywają przedstawienie teatralne, sprzątają las, organizują konkurs piosenki, bawią się w Indian i wybierają wodza czy wreszcie malują pisanki w odcinku wielkanocnym.

- Animacja o zajączku Parauszku jest doskonale dopasowana do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. To wartościowa, pełna ciepła i humoru bajka, która dzięki swoim walorom edukacyjnym wpisuje się w politykę i misję stacji MiniMini+ – komentuje Marta Szwakopf, Dyrektor kanałów dziecięcych MiniMini+ i teleTOON+.

Premiera pierwszej serii bajki „Parauszek i przyjaciele” odbyła się w MiniMini+ we wrześniu 2013 roku. Animacja spotkała się z zainteresowaniem dzieci i sympatią rodziców. Serial miał średnią miesięczną oglądalność na poziomie ponad 66 600 widzów, a najwyższy wskaźnik jednej emisji przekroczył 170 tysięcy osób.

- Chcieliśmy, by nasze dzieci miały swoich polskich, dziecięcych bohaterów, tak jak my mieliśmy Uszatka, Filemona czy Colargola. Cieszymy się, że „Parauszek” zyskał dużą popularność, bo oznacza to, że osiągnęliśmy swój cel, a nasze produkcje w niczym nie ustępują zagranicznym serialom – podsumowuje Zbigniew Żmudzki, prezes łódzkiego studia.

W stacji MiniMini+ serial będzie emitowany od 1 kwietnia od poniedziałku do piątku o 17:25 oraz od poniedziałku do soboty o 11:40. „Parauszek i Przyjaciele” zyskał sympatyków nie tylko w Polsce. Serial będzie miał dwie jesienne premiery za granicą: w szkockiej telewizji BBC Alba oraz czeskiej Ceska Televize. Premiera płyt DVD zapowiadana jest na 16 maja.