Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

FILMY NA MAJÓWKĘ OD MINIMINI+ I TELETOON+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2014-04-10
 
Na weekend majowy MiniMini+ i teleTOON+, kanały dziecięce należące do platformy nc+, przygotowały bogatą ofertę filmową.

Mali widzowie poznają uroczy, bajkowy świat Piotrusia Królika oraz wyruszą w podwodną wyprawę z żółwiem Franklinem. Na nieco starszych widzów czeka spotkanie z Barbie, kucykami Pony oraz Tolkiem Cackiem i jego wesołą kocią ekipą.

W majówkę Rybka MiniMini zaprasza wszystkie maluchy na wiosenną opowieść o Piotrusiu Króliku i tajemniczym zniknięciu kaczego jaja. Filmik „Piotruś Królik: Powiastka wiosenna” uczy małych widzów tworzenia wniosków przyczynowo-skutkowych, logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków. Animacja jest częścią nominowanej do nagrody BAFTA serii o Piotrusiu Króliku, która powstała w oparciu o przetłumaczoną na 35 języków książkę autorstwa Beatrix Potter. Serial w zabawny i pełen ciepła sposób zachęca najmłodszych do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Druga filmowa propozycja kanału MiniMini+ na weekend majowy to film „Franklin i Przyjaciele – podwodna wyprawa”. Bajka opowiada o wyprawie sympatycznego żółwia i jego przyjaciół, podczas której mali widzowie dużo się nauczą: poznają życie dna oceanu, zobaczą piękne rośliny i fascynujące stworzenia zamieszkujące wodne głębiny, a przy okazji wezmą udział w prawdziwej akcji ratunkowej.

W czwartek, 1 maja w teleTOON+ odbędzie się premiera filmu „Barbie Perłowa Księżniczka”. Tym razem Barbie wystąpi w roli pięknej syrenki Luminy, która nie wie o tym, że należy do królewskiego rodu i tak naprawdę jest syrenią księżniczką. To pozycja obowiązkowa dla fanów najbardziej znanej lalki świata. W majówkę widzowie stacji teleTOON+ będą mogli także zobaczyć filmy „Kocia Ferajna” i „My Little Pony: Equestria Girls”. Pierwszy z nich to pełna humoru, zabawnych zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji animacja opowiadająca o przygodach kota Tolka Cacka i jego wesołej kompanii. Film został zrealizowany w oparciu o kultowy serial „Top Cat”, emitowany w Polsce jeszcze w latach 80-tych i 90-tych. Drugi to pełnometrażowy film o przygodach znanych i kochanych na całym świecie kucyków. Sympatyczne kucyki od lat pokazują młodym widzom, jak ważna jest przyjaźń i optymizm. Animacja została doceniona nie tylko ze względu na pouczający charakter, ale i liczne elementy humorystyczne.

Plan emisji filmów w MiniMini+

„Franklin i Przyjaciele – podwodna wyprawa” - Emisja: w czwartek, 1 maja o godz. 18:50 oraz w piątek, 2 maja o godz. 10:45
„Piotruś Królik: Powiastka wiosenna” - Emisja: w czwartek, 1 maja o godz. 19:30 oraz w piątek, 2 maja o godz. 11:30

Plan emisji filmów w teleTOON+

„Barbie Perłowa Księżniczka” - Emisja: w czwartek, 1 maja o godz. 10:50
„Kocia Ferajna” - Emisja: w czwartek, 1 maja o godz. 12:05
„My Little Pony: Equestria Girls” - Emisja: w piątek, 2 maja o godz. 10:50