Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

GRY EDUKACYJNE Z RYBKĄ MINIMINI Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2014-06-12
 
Od wtorku, 10 czerwca, wszyscy mali fani Rybki MiniMini mogą bawić się ze swoją ulubienicą w edukacyjne gry i zabawy. Nowa seria „Rybka MiniMini poznaje świat” przygotowuje maluchów do rozpoczęcia nauki szkolnej. Stworzone przez ekspertów gry można pobrać ze strony Google Play, a niebawem będą też dostępne w Apple Store. Cena pakietu gier to około 4 zł.


Seria gier i zabaw „Rybka MiniMini poznaje świat” pozwala zorganizować czas dzieciom w wieku przedszkolnym w mądry, bezpieczny i ciekawy sposób. Wspiera ich rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny. Seria została stworzona przez ekspertów i pedagogów i ma na celu przygotowanie przedszkolaków do edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci uczą się przez zabawę w towarzystwie swojej ulubionej postaci – Rybki MiniMini. Wspólnie z nią mogą zdobywać i ćwiczyć wiele ważnych umiejętności, takich jak: liczenie, porównywanie czy orientacja w przestrzeni.

- Celem stacji MiniMini+ jest zapewnienie małym widzom mądrej rozrywki, dlatego bajki emitowane na naszej antenie zawsze posiadają walory edukacyjne i prezentują pozytywne wzorce zachowań. Z tego też powodu postanowiliśmy zaangażować się w tworzenie gier edukacyjnych z Rybką MiniMini – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych. – Seria „Rybka MiniMini poznaje świat” to interaktywne, edukacyjne narzędzie, dzięki któremu dzieci niepostrzeżenie zdobędą umiejętności tak istotne w pierwszych klasach szkoły.

Pakiet gier zostały podzielone na różne obszary tematyczne, m.in.: myślenie i pamięć, umiejętność dostrzegania związków i nieprawidłowości, porównywanie przedmiotów czy umiejętność liczenia. Podczas zabawy maluchy mogą także wykonywać przygotowujące do nauki pisania ćwiczenia grafomotoryczne. Seria stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne, a dzięki Rybce MiniMini rodzice w łatwy sposób mogą zachęcić maluchy do zabawy i nauki. Każda z gier posiada trzy poziomy trudności, co pozwala dostosować zabawę do możliwości każdego malucha.

Tutaj można pobrać gry

aidemmedia.pl/Rybka_minimini