Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

RUSZYŁO GŁOSOWNIE NA IMIONA DLA MAŁPEK W WARSZAWSKIM ZOO Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2014-08-05
 
W ramach konkursu „Nazwij swoją małpkę” można głosować na imiona dla małpek z warszawskiego ZOO. Maluchy z całej Polski mogą oddać swoje głosy przez internet za pośrednictwem strony miniminiplus.pl. To drugi etap konkursu organizowanego przez autorskie stacje dziecięce platformy nc+ MiniMini+ i teleTOON+, które w lipcu wzięły pod opiekę wesołe małpki Sajmirki.

Do konkursu „Nazwij swoją małpkę” nadesłano blisko 2 tysiące zgłoszeń z imionami dla małpek. Po pierwszym etapie zabawy Jury wybrało 100 najbardziej pomysłowych propozycji – teraz decyzja należy do młodych internautów. Głosowanie na imiona dla małpek z warszawskiego ZOO kończy się w środę, 13 sierpnia. Za pomocą specjalnej aplikacji na stronie miniminiplus.pl każdy może wybrać pięć różnych imion zaproponowanych przez dzieci.

- Agrafka, Kłopotek czy Bajka to zaledwie trzy z wielu niesamowitych pomysłów na imiona dla małpek autorstwa naszych małych widzów. Takie zabawy pozwalają dzieciom wykazać się wyobraźnią i kreatywnością, a także budują autentyczne zaangażowanie – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestylowe’ych i dokumentalnych platformy nc+.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w czwartek, 14 sierpnia. Pięcioro dzieci, których imiona zwyciężą w głosowaniu otrzyma dyplomy oraz zestawy od Rybki MiniMini z poduszką i maskotką, a pozostali uczestnicy zabawy dostaną książeczki o zwierzętach.

W związku z adopcją małpek powstała także darmowa aplikacja z grą dla użytkowników Facebooka. Mechanizm gry jest bardzo prosty, ale dzieci będą musiały wykazać się refleksem i planować kolejne ruchy, żeby kierować małpką, która łapie banany spadające z drzew palmowych. Co tydzień najlepsi gracze otrzymają nagrody. Gra powstała przy współpracy z Newcast, specjalistycznym działem ZenithOptimedia Group, który tworzy angażujące kreacje i branded content.