Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

EDUKACYJNE GRY I ZABAWY Z BOHATERAMI Z ULICY SEZAMKOWEJ OD MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Elmo, Grover, Ciasteczkowy Potwór czy Bert i Erni to postaci, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Stacja MiniMini+ przygotowała dla maluchów edukacyjne gry i zabawy z tymi bohaterami.

Edukacyjny kącik z „Sezamkami” będzie dostępny bezpłatnie w specjalnej sekcji na stronie internetowej miniminiplus.pl. Zabawne i bardzo pouczające spotkania z Elmem i jego przyjaciółmi odbywają się także na antenie MiniMini+, codziennie od godziny 10 rano w ramach pasma „Sezamkowy Zakątek”.

Premiera „Ulicy Sezamkowej” miała miejsce w 1969 roku, co oznacza, że „Sezamki” uczą i wychowują kolejne pokolenia dzieci od ponad 40 lat. Tym razem będą uczyły liczenia, ćwiczyły logiczne myślenie, tworzenie związków przyczynowo-skutkowych oraz rozpoznawanie figur geometrycznych i zwierząt za pomocą edukacyjnych gier. Od czwartku, 4 września na stronie miniminiplus.pl dostępnych będzie specjalna „sezamkowa” sekcja przygotowująca przedszkolaki do edukacji wczesnoszkolnej.

- Wyraziste postaci, gagi, zabawne dialogi i piosenki to bez wątpienia mocne strony wszystkich programów spod znaku „Sezamków”. Te produkcje mają jeden podstawowy wyróżnik – wpisują się mocno w nurt edutainment, czyli bawiąc uczą – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych platformy nc+. - Treści edukacyjne są tu ubrane w atrakcyjną formułę, dzięki czemu skutecznie przyciągają uwagę i angażują małego odbiorcę. Aktywności tego typu uznawane są za jedną ze skuteczniejszych metod nauczania – dodaje Szwakopf.

W specjalnej sekcji z bohaterami z Ulicy Sezamkowej dzieci będą m.in. ćwiczyły liczenie z Liczyhrabią, tworzyły chmurki z Elmo oraz dbały o ogród Snuffiego. Znajdą się tu także kolorowanki i zadania, które można wydrukować i wykorzystać w trakcie wspólnej zabawy z rodzeństwem. Dodatkowo każdy maluch będzie mógł samodzielnie wykonać swojego własnego Elma. Z kolei rodzice znajdą tu szereg artykułów z poradami, dzięki którym dowiedzą się, jak wpływać na rozwój dzieci poprzez sztukę, jak rozbudzać w nich kreatywność oraz, jak poszerzać ich słownictwo.

Gry z „Sezamkami” to doskonałe uzupełnienie edukacyjnych spotkań, które w ramach „Sezamkowego Zakątka” odbywają się codziennie o godz. 10 rano na antenie MiniMini+. Dzieci mogą oglądać aż 5 różnych programów: „Musical Elma”, „Super Grover 2.0”, „Super Zdrowe Potwory”, „Przyjaciele z Ulicy Sezamkowej” oraz „Abby i latająca szkoła wróżek 2”, które pobudzają chęć poznawania świata, rozwijają wyobraźnię i ich kompetencje językowe. Produkcje te zostały zrealizowane w taki sposób, aby poprzez zabawę uczyć logicznego myślenia, podstaw matematyki i geometrii, a także budować zdrowe nawyki żywieniowe.