Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

MINIMINI+ NAGRODZONE W KONKURSIE „OTWARTA CYBERPRZESTRZEŃ” Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
MiniMini+, autorska stacja platformy nc+, otrzymała nagrodę „Otwarta Cyberprzestrzeń 2014” w konkursie organizowanym przez organizacje zrzeszone w Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni. Polski kanał dla przedszkolaków został nagrodzony w kategorii „Szczególny wkład w dostępność mediów i multimediów” za wdrożenie usług dostępowych do emitowanych programów.

Stacja MiniMini+ od 2012 roku wprowadza regularne usługi dostępowe dla dzieci z wadami słuchu i wzroku. W pierwszej połowie 2014 roku blisko 20% ogólnego czasu nadawania MiniMini+ stanowiły bajki z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Rocznie kanał emituje przeszło 1000 godzin programów dla widzów niedowidzących i niedosłyszących.

- MiniMini+ podjęło walkę z wykluczeniem cyfrowym dzieci z wadami słuchu i wzroku wspólnie z ekspertami z Fundacji Widzialni i Fundacji Kultura bez Barier. Nagroda „Otwarta Cyberprzestrzeń 2014” jest dla nas niezwykle ważna, ponieważ dowodzi, że nasze starania w dziedzinie wdrażania usług dostępowych zostały zauważone i docenione – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych platformy nc+.

Stacja MiniMini+ została nagrodzona decyzją organizacji zrzeszonych w Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni. Konkurs „Otwarta Cyberprzestrzeń” ma na celu promowanie działań na rzecz włączenia cyfrowego grup marginalizowanych, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, a także wskazywanie podmiotów przeciwdziałających ich wykluczeniu. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: dostępność internetu, dostępność mediów i multimediów, dostępność sprzętu i oprogramowania, dostępność usług elektronicznych oraz za całokształt działań.

W pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji za całokształt działań na rzecz dostępności i przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu; firma Samsung za nieustanną pracę nad dostępnością swoich urządzeń; WordPress Team za wdrożenie zasad dostępności do otwartego systemu CMS, nagrodę otrzymał także Mateusz Ciborowski za wkład w uruchomienie systemu wypożyczeń online cyfrowych książek mówionych Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w piątek, 3 października w Karpaczu.

W tym roku stacja MiniMini+ otrzymała także Telekamerę za to, że od 10 lat promuje pozytywne wartości i mądrze wychowuje małych widzów.