Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

NOWOŚĆ: KSIĄŻKA „DETEKTYW ŁODYGA NA TROPIE ZAGADEK PRZYRODNICZYCH” Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2014-11-04
 
Od poniedziałku, 3 listopada dostępna jest w sprzedaży książka z przyrodniczymi zagadkami Detektywa Łodygi. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat środowiska naturalnego i nauczą się dbać o przyrodę. To pierwsza część serii opartej na popularnym programie edukacyjnym pokazywanym w telewizji MiniMini+.

Książka „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” porusza takie zagadnienia jak recycling, dbanie o zwierzęta domowe, oszczędzanie wody i energii czy ocieplanie klimatu. Jej celem jest wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Mały czytelnik wspólnie z Eugeniuszem Łodygą rozwiązuje zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia oraz tworzenia związków przyczynowo-skutkowych. W środku znajdują się kolorowe naklejki, zagadki oraz karty memo, dzięki którym maluchy mogą ćwiczyć pamięć.

Książka powstała w oparciu o popularny program edukacyjny stacji MiniMini+ „Detektyw Łodyga”, z której dzieci dowiadują się m.in. skąd się bierze tęcza, jak powstaje szron oraz jak wygląda powierzchnia Słońca. Program tłumaczy zjawiska przyrodnicze oraz te z dziedziny astronomii. W każdym odcinku Detektyw Łodyga przeprowadza fascynujące eksperymenty, które dzieci przy pomocy rodziców mogą wykonać w domu. Głównym założeniem programu jest pokazanie relacji człowiek-przyroda w codziennych sytuacjach, z którymi dzieci i ich rodzice często się spotykają. Dotychczas powstały 3 serie tej produkcji.

TYTUŁ: Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 1
KOLEKCJA: Pierwsze Czytanki p. 3
AUTOR: Barbara Wicher
ILUSTRATOR: Ewa Podleś

Wydawnictwo Skrzat specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W swojej ofercie ma zarówno klasykę polskiej i światowej poezji oraz prozy dla dzieci, jak i książki autorów współczesnych. Dla najmłodszych oferuje książki edukacyjne. Twórcze podejście do publikacji, baczna obserwacja czytelniczych gustów i traktowanie potencjalnego odbiorcy jak najlepszego przyjaciela to zasady, którymi Wydawnictwo Skrzat kieruje się na co dzień.