Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

MIKOŁJKOWE PREZENTY OD RYBKI MINIMINI TRAFIĄ DO ODDZIAŁÓW POŁOŻNICZYCH W CAŁEJ POLSCE Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2014-12-02
 
Z okazji Mikołajek telewizja MiniMini+ przygotowała prezenty dla świeżo upieczonych mam i ich pociech. W ramach akcji „Upominki od Rybki MiniMini” do 20 wybranych szpitali w całej Polsce trafią śliniaczki z ulubioną Rybką wszystkich dzieci. W ten sposób stacja chce powitać maluchy, które urodziły się w dniu Św. Mikołaja oraz uhonorować wysoko oceniane przez mamy oddziały położnicze w całej Polsce.

Akcja „Upominki od Rybki MiniMini” ma charakter ogólnopolski – prezenty trafią do wybranych szpitali w każdym województwie. Jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rosnącą jakość usług jakie otrzymują młode mamy na oddziałach położniczych.

- Do udziału w akcji zaprosiliśmy 20 szpitali z różnych województw – spośród 403 placówek z oddziałami położniczymi wybraliśmy te najlepiej oceniane przez same mamy. Upominek od Rybki MiniMini to taki drobiazg, ale wierzymy, że sprawi on dużo radości nie tylko młodym mamom i ich maluchom, ale także personelowi medycznemu, który będzie mógł obdarować swoje podopieczne – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych platformy nc+. - To projekt pilotażowy, organizujemy go po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku jego skala będzie jeszcze większa – dodaje Szwakopf.

Prezenty od stacji MiniMini+ trafią do młodych mam z placówek, które zostały wybrane dzięki wyszukiwarce szpitali położniczych www.gdzierodzic.info. Jest to interaktywny serwis dla przyszłych rodziców prowadzony przez Fundację Rodzić po Ludzku, w którym każdy może ocenić jakość usług na oddziałach położniczych w danym regionie.

- Na portalu www.gdzierodzic.info mamy, które już urodziły, mogą wystawić szpitalowi ocenę, opisać swój poród, związane z nim emocję oraz skomentować pracę personelu. To jedyny i najlepszy sposób, aby sprawdzić poziom opieki w oddziałach położniczych i noworodkowych w Polsce – mówi Monika Piekarek z Fundacji Rodzić po Ludzku. - Od stycznia do października 2014 roku odnotowaliśmy ponad 2 miliony odsłon, a średnia liczba wizyt miesięcznie to ponad 75 000 – dodaje Piekarek.

W ramach akcji wyprodukowano 1000 śliniaczków, ponieważ w Polsce średnio tyle dzieci każdego dnia przychodzi na świat. Relacja z akcji w postaci galerii zdjęć pojawi się na stronie MiniMini+ oraz na profilu stacji na Facebooku.

Szpitale objęte akcją „Upominki od Rybki MiniMini”:

- Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu
- Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. E. Warmińskiego w Bydgoszczy
- Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1, Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
- Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze
- MEDEOR PLUS Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi
- Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie
- Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Szpital Świętej Trójcy
- Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ w Warszawie
- Centrum Medyczne ŻELAZNA Sp. z o.o. Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie
- Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie
- Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce
- COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku
- Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach
- Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MALARKIEWICZ I SPÓŁKA" S.C. w Olsztynie
- Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu
- Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu
- Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie