Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

MARATONY Z KUCYKAMI W LUTYM W MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
W lutym MiniMini+, autorska stacja platformy nc+, zaprasza fanów animacji „My Little Pony: Przyjaźń to magia” na zimowe maratony. Mali widzowie codziennie będą mogli przeżywać kolejne przygody ze swoimi ulubionymi kucykami. W tym okresie na ekranach telewizorów zagoszczą wszystkie serie serialu, jakie do tej pory powstały.

W ramach maratonów dzieci będą mogły zobaczyć dwa pierwsze sezony serialu „My Little Pony: Przyjaźń to magia”. Serial opowiada o przygodach kolorowych kucyków zamieszkujących czarodziejską krainę Ponyville. Bohaterowie serialu odkrywają moc największej ze wszystkich magii – magii przyjaźni i przekonują się, że w przyjaźni tkwi potężna siła, która pomaga pokonać każdą przeszkodę.

– Z radością organizujemy dla maluchów maratony z serialem „My Little Pony: Przyjaźń to magia”. Ta animacja to fenomen, choć pokazywana jest nieprzerwanie od 2010 roku, a do końca lutego stacja MiniMini+ odnotuje łącznie 2500 emisji tej bajki, nadal utrzymuje się w czołówce najchętniej oglądanych tytułów – mówi Anna Zielińska, Programming Manager kanałów dziecięcych platformy nc+. – O niesłabnącej popularności kucyków świadczy fakt, że w głosowaniu widzów MiniMini+ otrzymały one tytuł BAJKI WSZECH CZASÓW – dodaje Zielińska.

Maratony z My Little Pony będą pokazywane od poniedziałku do piątku o 11:10 (dwa odcinki) oraz po cztery odcinki w weekendy od godz. 12:15 do 13:40. Serie 3 i 4 będą emitowane o 11:10 i 19:50, z kolei sezon 1 i 2 będzie można zobaczyć o 11:30 oraz w weekendowych maratonach. Piąta seria jest obecnie w produkcji.

Serial „My Little Pony: Przyjaźń to magia” powstał w oparciu o niezwykle popularną serię zabawek, znaną starszemu pokoleniu z własnego dzieciństwa. Oryginalna linia figurek My Little Pony została stworzona w 1983 roku przez amerykańską projektantkę Bonnie Zacherle przy współpracy z rzeźbiarzem Charlesem Muechingerem. Od początku istnienia kucyki charakteryzowały się kolorowymi ciałami, długimi grzywami, ogonami wykonanymi z nylonowych włosów oraz unikatowymi symbolami na bokach. Dotychczas powstały 4 generacje kucykowych zabawek i nadal z powodzeniem są produkowane.

W Stanach Zjednoczonych premierowy odcinek został wyemitowany 10 października 2010. Polska emisja rozpoczęła się 15 października 2011 roku w MiniMini+ i od tego czasu serial jest jednym z chętniej oglądanych przez dzieci w wieku przedszkolnym. Animacja została przetłumaczona na ponad 100 języków i jest pokazywana w wielu krajach na całym świecie.