Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

NOWE PROGRAMY EDUKACYJNE NA WIOSNĘ OD MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2015-02-24
 
Na wiosnę MiniMini+ i teleTOON+, autorskie stacje platformy nc+, przygotowały nowe edukacyjne produkcje własne. Przedszkolaki zobaczą jak dzielny Lew Eryk radzi sobie z małymi strachami, poznają znaczenie obcobrzmiących słów z Kózką Meme oraz nauczą się zasad bezpieczeństwa z Myszką w Paski. Z kolei widzowie teleTOON+ dowiedzą się, jak sobie radzić ze szkolnymi problemami dzięki programowi „Radiowęzeł 13 i pół”.

W kwietniu najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć nowy sezon popularnego programu „Myszka w Paski”, która tym razem opowie przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci dowiedzą się m.in. jak zachować się na przejściu dla pieszych, kto może włączać i wyłączać urządzenia elektryczne, jak postąpić, gdy stłucze się szklanka oraz co zrobić, gdy podczas spaceru zaskoczy nas burza. Każdy odcinek zilustrowany jest prostymi scenkami z przedszkola, pozwalającymi w prosty sposób wytłumaczyć omawiane zagadnienia.

W maju w MiniMini+ pojawi się zupełnie nowy program „Dzielny Lew Eryk”, dzięki któremu przedszkolaki przekonają się, że nawet dzielne lwy czasami czegoś się boją, np. burzy czy ciemności. Strach to nic wstydliwego, a najczęściej ma wielkie oczy i można go pokonać. Program oswaja też sytuacje, które spotykają się z dziecięcym oporem, takie jak: mycie głowy i zębów czy wizyta u fryzjera. Te czynności mogą zmienić się w doskonałą zabawę dzięki mądrym radom Lwa Eryka.

Pod koniec maja widzowie teleTOON+ będą mogli obejrzeć miniserial komediowy opowiadający o perypetiach Marianny i Kuby, pary nastolatków, którzy wspólnie prowadzą szkolny radiowęzeł „13 i pół”. W swoich audycjach poruszają tematy bliskie swoim przyjaciołom, w zabawny sposób mówią o problemach i sytuacje, z którymi ich rówieśnicy spotykają się na co dzień. Dla obojga przyjaciół radiowęzeł to sposób na zaprezentowanie swoich poglądów i wyrażanie się przez muzykę, a wszystko to z lekkim przymrużeniem oka.

Czerwiec w MiniMini+ to spotkania z Kózką Meme, która tym razem będzie tłumaczyła najmłodszym znaczenie słów obcego pochodzenia, takich jak: entuzjazm, tolerancja, stres czy fantazja. Słowa prezentowane w każdym odcinku nie tylko wzbogacą język przedszkolaków, ale także pobudzą do szerszej refleksji na temat zachowań, emocji, postaw i relacji z innymi. Program „Kózka Mame i obce słowa” został przygotowany z ekspertami z dziedziny językoznawstwa i psychologii, dzięki czemu jest doskonale dostosowany do możliwości percepcyjnych maluchów.