Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

WEEKEND Z TOMKIEM W MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2015-04-08
 
W tym roku bajka o przygodach Tomka, sympatycznej lokomotywy z numerem jeden obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji MiniMini+, autorska stacja platformy nc+, przygotowała specjalny Weekend z Tomkiem. Mali widzowie będą mogli zobaczyć film o przygodach Tomka i maraton z serialem „Tomek i Przyjaciele: Dinozaury i Odkrycia”, który zostanie pokazany po raz pierwszy w Polsce! Tematem przewodnim tej serii będą oczywiście dinozaury. Na fanów Tomka czeka też wyjątkowy konkurs, w którym można wygrać podróż do parku rozrywki Thomas Land pod Londynem. Zabawa rusza 11 kwietnia!

W weekend 11-12 kwietnia stacja MiniMini+ pokaże maratony z najnowszym serialem „Tomek i Przyjaciele: Dinozaury i Odkrycia”. W ramach Weekendu z Tomkiem dzieci będą mogły zobaczyć także film „Tomek i Przyjaciele: Opowieść o odwadze”, który jest prawdziwą lekcją przyjaźni i lojalności. Tym razem Tomek będzie musiał wyjaśnić tajemnicę odcisku gigantycznej stopy znajdującego się w kopalni gliny i przekonać swojego przyjaciela Percy’ego, że strach ma wielkie oczy, a nasza wyobraźnia czasem płata nam figle. Sympatyczne lokomotywy pokażą małym widzom, na czym tak naprawdę polega bycie odważnym oraz przekonają, że warto stanąć w obronie kolegi, nawet kiedy trzeba przeciwstawić się całej grupie.

Maratony z serialem „Tomek i przyjaciele: Dinozaury i Odkrycia” będą emitowane w weekend o godz. 11:50, natomiast film „Tomek i Przyjaciele: Opowieść o odwadze” będzie można zobaczyć w sobotę o 18:40 oraz w niedzielę o 10:45.

Mali fani lokomotyw mogą też wziąć udział w wyjątkowym konkursie „Tomek i Przyjaciele – Urodziny Tomka”, który rozpocznie się 11 kwietnia i potrwa do maja. W ramach zadania konkursowego mali przyjaciele wykonają w dowolnej technice plastycznej tort dla Tomka i przy pomocy rodziców napiszą, jak wyobrażają sobie przyjęcie urodzinowe swojego ulubionego bohatera. Na laureatów czekają atrakcyjne ciuchciowe nagrody oraz wyjazd do parku rozrywki Thomas Land pod Londynem dla zwycięskiej pary przyjaciół. Szczegóły dotyczące konkursu będzie można znaleźć na stronie www.miniminiplus.pl.

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej. W Polsce serial i filmy o Tomku są emitowane w stacji MiniMini+.