Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

STRAŻAK SAM NAJCHĘTNIEJ NAGRYWANYM PROGRAMEM NA DEKODERY PVR Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2015-05-11
 
Serial „Strażak Sam” emitowany w MiniMini+, autorskiej stacji dziecięcej platformy nc+, okazał się być najchętniej nagrywanym na dekoder PVR programem w ostatnim roku. Z kolei w pierwszym kwartale br. na pozycji lidera spośród wszystkich nagrywanych programów znalazło się „Stacyjkowo”. Badanie przeprowadzone przez Nielsen Audience Measurement wskazuje, że obie bajki wyprzedziły propozycje programowe stacji ogólnotematycznych. Panel badawczy obejmował klientów płatnej telewizji posiadających dekodery z funkcją nagrywania.

W pierwszym kwartale 2015 najchętniej nagrywanym programem spośród wszystkich stacji telewizyjnych był serial „Stacyjkowo” z maksymalną widownią na poziomie 137 tysięcy. Na drugim miejscu uplasował się serial „Prawo Agaty” pokazywany w TVN. Z kolei w okresie od kwietnia 2014 do marca 2015 liderem był serial „Strażak Sam” z największą widownią na poziomie 189 tysięcy. Dane te dotyczą wszystkich posiadaczy dekoderów PVR – abonentów platformy nc+, Cyfrowego Polsatu oraz sieci kablowych.

- Ta tendencja nas nie dziwi: dzieci chcą spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi ulubionymi bohaterami, a ukochana bajka jest oglądana wielokrotnie. Bardzo często powiedzenia bajkowych bohaterów wchodzą do języka codziennego maluchów, a kwestie serialowych postaci są wypowiadane zanim zdążą wybrzmieć na ekranie - mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych platformy nc+.

Spośród kanałów należących do platformy nc+ najchętniej nagrywane i oglądane są programy emitowane w MiniMini+ i CANAL+. W okresie od stycznia do marca 2015 roku pierwsze pozycje w rankingu zajęły seriale „Stacyjkowo” oraz „Tomek i przyjaciele” wyprzedzając oscarowy film „Zniewolony. 12 Years a Slave” emitowany w CANAL+.

Wśród abonentów nc+ posiadających dekodery PVR MiniMini+ zajmuje pozycję lidera stacji dziecięcych. Kanał uplasował się na 11 miejscu w rankingu wszystkich stacji telewizyjnych z udziałem w rynku na poziomie 2,3%.

Badania wskazują na różnice w czasie konsumpcji nagranych pozycji programowych. Kontent emitowany w stacjach dziecięcych najczęściej oglądany jest tego samego dnia, co premiera – aż 70% programów, podczas gdy filmy i seriale częściej oglądane są z opóźnieniem minimum jednodniowym.

Według najnowszych badań Nielsen Audience Measurement w pierwszym kwartale br. aż 73% klientów platformy nc+ posiadających dekodery PVR korzystało z funkcji nagrywania i odtwarzania programów. W tym samym okresie w ubiegłym roku z funkcji tej korzystała tylko nieco ponad połowa abonentów nc+. W tej grupie spośród wszystkich nagrywanych i oglądanych stacji blisko 17% stanowią kanały należące do platformy nc+.

Przeszło połowa abonentów nc+ posiada dekodery z funkcją nagrywania i jest to największy odsetek w porównaniu z innymi płatnymi telewizjami w Polsce.