Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

NOWE BAJKI DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH I NIEWIDOMYCH W MINIMINI+ I TELETOON+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
W wakacje MiniMini+ i teleTOON+, autorskie kanały dziecięce platformy nc+, wprowadzają kolejne bajki dla dzieci z wadami wzroku i słuchu. Znajdą się wśród nich popularne animacje, takie jak: „Duzersi”, „Kasi i Mim-Mim”, „Mia i ja 2”, „Zwierzaki-Przebieraki” oraz „Super 4”. Od lipca do MiniMini+ wraca także serial „Piotruś Królik”, który najmłodsi widzowie mogą oglądać w wersji z audiodedeskrypcją.

Od 2012 roku stacje MiniMini+ i teleTOON+ walczą z wykluczeniem cyfrowym oferując dzieciom z dysfunkcją wzroku i słuchu swobodny dostęp do przekazu medialnego. W I kwartale br. kanał MiniMini+ wyemitował 273 h programów z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym, czyli prawie dwa razy więcej niż zaleca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, z kolei teleTOON+ w tym samym okresie pokazał 230 h audycji z udogodnieniami, co stanowiło blisko 14% całego kontentu tego kanału.

– Nieustannie staramy się uzupełniać naszą ofertę programową o kolejne tytuły z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nakłada na polskie kanały obowiązek emisji 10% programów z udogodnieniami dla osób niedosłyszących i niedowidzących Stacje dziecięce MiniMini+ i teleTOON+ pokazują więcej tego typu programów, ponieważ staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich małych widzów, także tych z dysfunkcją wzroku i słuchu – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych platformy nc+.

Od lipca widzowie MiniMini+ będą mogli oglądać seriale „Duzersi” i „Piotruś Królik” w wersji z audiodeskrypcją. Pierwszy z nich to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zostać wynalazcami, mają szalone pomysły i są ciekawi świata. Serial pobudza kreatywność, rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia oraz zgodnej współpracy. Drugi to zrealizowana na podstawie znanej na całym świecie książki Beatrix Potter, pełna ciepła opowieść o ciekawym świata króliku. Piotruś Królik, jak każdy maluch, zadaje dużo pytań i chce wszystko zrozumieć. Z kolei od sierpnia MiniMini+ będzie emitowało bajkę „Kasia i Mim-Mim” dostosowaną do odbioru przez dzieci niewidome i niedowidzące. Animacja opowiada o obdarzonej ogromną wyobraźnią małej dziewczynce i jej pluszowym króliku, który nie jest zwykłą zabawką – oboje przeżywają przygody w fantastycznej krainie Mimiloo.

W wakacje stacja teleTOON+ zaprasza dzieci niewidome i niedowidzące na „Zwierzaki-Przebieraki”, zwariowaną kreskówkę prezentującą zabawne przygody grupy bardzo pomysłowych zwierząt, które przebierają się za domowe pupile. „Super 4” to lipcowa propozycja dla młodych widzów z wadami słuchu. Animacja, w której piraci dosiadają dinozaury, rycerze pojedynkują się z robotami i walczą o ocalenie świata z szalonymi naukowcami, powstała w oparciu o popularną serię zabawek PLAYMOBIL. Z kolei we wrześniu kanał pokaże w wersji z audiodeskrypcją niezwykle popularny wśród młodej widowni serial „Mia i ja 2”. Bajka opowiada o przygodach nastolatki, która przenosi się do magicznej krainy Centopii zamieszkiwanej przez elfy i jednorożce.