Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

POWSTAJĄ NOWE SHORTY Z RYBKĄ MINIMINI Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2015-07-09
 
MiniMini+, autorski kanał platformy nc+ skierowany do przedszkolaków, szykuje serię krótkich animacji z Rybką MiniMini, ulubioną postacią wszystkich maluchów. Tematem przewodnim filmików będą podróże po świecie wyobraźni, co pozwoli małym widzom przenieść się na chwilę w kosmos czy na Dziki Zachód. Pierwszy short z Rybką zostanie wyemitowany już w sobotę, 11 lipca.

Pierwsza z serii krótkich animacji z Rybką MiniMini w roli głównej zabierze małych widzów do świata piratów, ukrytych skarbów i wielkich żaglowców. Dzieci mogą obejrzeć ją w MiniMini+ od soboty, 11 lipca, pomiędzy swoimi ulubionymi bajkami. Kolejne dwa filmiki mają pojawić się jeszcze w wakacje, a cała seria licząca 6 odcinków zostanie zrealizowana i wyemitowana do końca tego roku. W każdym shorcie Rybka MiniMini odwiedzi inne uniwersum – raz będzie to tropikalna dżungla, innym razem bardzo Dziki Zachód, a każde z tych miejsc w magiczny sposób zostanie przeniesione do podwodnego świata MiniMini+. W filmikach Rybka będzie wcielała się w różne postaci w zależności od tematyki odcinka i zyska nowe atrybuty, a jej nowe stylizacje zaskoczą dzieci i rodziców.

- Wielu rodziców zwraca się do MiniMini+ z prośbą o emisję filmików z Rybką, ponieważ ich maluchy uwielbiają ikonę naszej stacji. Śpiąca Rybka MiniMini to już klasyka – każdy ją kojarzy, a dla naszych małych widzów jest pozycją obowiązkową przed zaśnięciem – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych. – Realizujemy nowe animacje z Rybką MiniMini, ponieważ wiemy, że na to czekają nasi mali fani – dodaje.

Stacja MiniMini+ otrzymała nagrodę główną za najlepszą oprawę antenową w prestiżowym konkursie PromaxBDA Europe Awards 2013. Oprawa antenowa kanału została też doceniona podczas Polskiego Konkursu Reklamy KTR 2013. W kategorii „Design” kanał MiniMini+ dostał złoto za nowatorskie animacje z Rybką MiniMini oraz srebro za interaktywną i dopasowaną do wieku odbiorców identyfikację wizualną.

Nowa oprawa antenowa MiniMini+ wykonana w technice 3D z charakterystycznymi teksturami malowanymi pędzlem, została wprowadzona we wrześniu 2012 roku. Ta unikatowa i rzadko stosowana technika nadała oprawie antenowej stacji niepowtarzalny charakter. Nowy wizerunek zyskała wtedy Rybka MiniMini, która stała się pełnoprawną animowaną postacią oraz bohaterką krótkich animacji. Dzięki rozbudowanym zdolnościom mimicznym i dynamice ruchów ikona kanału zyskała interaktywny charakter, co pozwala jej nawiązywać kontakt z małymi widzami. Identyfikacja wizualna stacji została przygotowana przez Dział Kreacji platformy nc+.

Seria nowych krótkich filmików z Rybką MiniMini produkowana jest przez nc+ pod kierunkiem Działu Kreacji.