Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

NIEDZIELA Z KUCYKAMI W MINIMINI+ Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2015-08-26
 
W niedzielę, 13 września, MiniMini+, autorska stacja platformy nc+, zaprasza fanów animacji „My Little Pony: Przyjaźń to magia” na spotkanie z kucykami. Mali widzowie będą mogli zobaczyć nowe przygody swoich ulubionych bohaterów z magicznego Ponyville w premierowej, piątej już serii animacji o sile przyjaźni.

Maraton z „My Little Pony: Przyjaźń to magia 5” zostanie pokazany w niedzielę, 13 września o godz. 12:00 i potrwa do godziny 17:15. Przez 5 godzin dzieci będą mogły oglądać wszystkie dostępne w Polsce odcinki premierowej serii bajki o znanych na całym świecie kucykach.

W najnowszym sezonie Księżniczka Twilight w sali tronowej swojego nowym zamku odkrywa pewien niesamowity i magiczny przedmiot, o którego istnieniu nigdy nie słyszała. To sekretna mapa Equestrii, która poprowadzi młodą księżniczkę i jej przyjaciół do nieznanych dotąd zakątków królestwa, gdzie przeżyją niesamowite przygody. Nieodkryte dotąd krainy i skrywane tajemnice będą testem dla mieszkańców Equestrii – sprawdzą granice ich przyjaźni i lojalności. Będzie zabawnie, ale i troszkę tajemniczo, a przyjaźń kolorowych kucyków znów zostanie wystawiona na poważną próbę.

Serial „My Little Pony: Przyjaźń to magia” powstał w oparciu o niezwykle popularną serię zabawek, znaną starszemu pokoleniu z własnego dzieciństwa. Oryginalna linia figurek My Little Pony została stworzona w 1983 roku przez amerykańską projektantkę Bonnie Zacherle przy współpracy z rzeźbiarzem Charlesem Muechingerem. Od początku istnienia kucyki charakteryzowały się kolorowymi ciałami, długimi grzywami, ogonami wykonanymi z nylonowych włosów oraz unikatowymi symbolami na bokach. Dotychczas powstały 4 generacje kucykowych zabawek i nadal z powodzeniem są produkowane.

W Stanach Zjednoczonych premierowy odcinek został wyemitowany 10 października 2010. Polska emisja rozpoczęła się 15 października 2011 roku w MiniMini+ i od tego czasu serial jest jednym z chętniej oglądanych przez dzieci w wieku przedszkolnym. Animacja została przetłumaczona na ponad 100 języków i jest pokazywana w wielu krajach na całym świecie.