Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

DOŁĄCZ DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI EDUKACYJNEJ GOTUJ ZDROWO Z RYBKĄ MINIMINI Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Czy dieta Twojego dziecka jest zbilansowana? Dostarczasz maluchowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów? Jak gotować smacznie i zdrowo dla przedszkolaka? Na te pytania odpowie… Rybka MiniMini. W październiku rusza ogólnopolska akcja edukacyjna „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini”, której celem jest promocja zbilansowanej diety maluchów oraz wzrost świadomości i wiedzy rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach akcji „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” powstanie specjalny serwis internetowy gotujzdrowo.miniminiplus.pl, dzięki któremu rodzice będą mogli dzielić się swoimi wypróbowanymi przepisami, oceniać receptury zamieszczone na stronie oraz znaleźć pyszne inspiracje na zdrowe dania. Marieta Marecka, znana z telewizji Kuchnia+ mama 3,5 rocznego Jasia, została ambasadorką akcji i opracowała pełne witamin przepisy na łatwe do przygotowania dania dla najmłodszych, które zostaną zamieszczone na stronie akcji. W serwisie znajdą się także ciekawostki, porady ekspertów i napisane przez dietetyków artykuły na temat prawidłowego żywienia dzieci.

- Stacja MiniMini+ we współpracy z ekspertami ds. żywienia z Instytutu Żywności i Żywienia tworzy ważne narzędzie dla rodziców – platformę wymiany doświadczeń związanych z gotowaniem dla dzieci w wieku przedszkolnym. Istnieje wiele stron z przepisami, ale ten serwis skupia się na potrzebach maluchów i powstaje pod czujnym okiem dietetyków, co jest gwarancją, że znajdą się w nim naprawdę zdrowe przepisy – mówi Marieta Marecka, ambasadorka akcji Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini.

Na stronie gotujzdrowo.miniminiplus.pl rodzice będą mogli dodawać swoje wypróbowane przepisy w jednej z pięciu kategorii: śniadanie, coś na ząb, obiadek, podwieczorek i kolacja. Każdy przepis przed zamieszczeniem w serwisie będzie weryfikowany przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, którzy dbają o to, aby polecane dania były wartościowe i nie zawierały zbyt dużej ilości cukrów lub składników niepożądanych w diecie dziecka.

Rybka MiniMini będzie zachęcała rodziców z całej Polski do wzięcia udziału w akcji, która rusza już 1 października. Inicjatywa „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” powstała, aby aktywizować rodziców, zwrócić ich uwagę na problem rosnącej wśród dzieci otyłości oraz wpływu diety na rozwój maluchów, ich kondycję psychiczną i fizyczną.

Partnerem merytorycznym akcji jest Instytut Żywności i Żywienia.