Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

PIERWSZA LEKCJA MATEMATYKI Z MINIMINI+ - NOWA KSIĄŻECZKA „LICZĘ 1, 2, 3…” Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Rybka MiniMini zaprasza maluchy na pierwszą lekcję matematyki. Dzięki książeczce „Liczę 1, 2, 3…” przedszkolaki poznają cyferki i nauczą się podstawowych działań na liczbach. To już druga książka, która ukazała się w ramach edukacyjnej serii skierowanej do najmłodszych dzieci – „MiniMini+. Poznaję z Rybką”. Pierwsza część pt. „Piszę a, b, c…” uczyła alfabetu, tworzenia wyrazów, łączenia przedmiotów z ich nazwami oraz pozwalała ćwiczyć pisanie.

Od piątku, 20 listopada dostępna jest w sprzedaży książka „Liczę 1, 2, 3…” poświęcona nauce liczenia, pisania cyfr oraz zliczania przedmiotów. Rybka MiniMini zachęca dzieci do poznawania matematycznego świata przy pomocy opiekunów, ponieważ wspólne czytanie poleceń oraz rozwiązywanie ćwiczeń pozwala osiągnąć lepsze efekty. Ponadto może stać się inspiracją do rozmów rodzica z dzieckiem. Atutem książki jest duża dbałość o szczegóły – grafika została stworzona w sposób czytelny, polecenia są jasne, a autorskie ilustracje przyjemne dla oka.

Seria książeczek „MiniMini+. Poznaję z Rybką” została opracowana w oparciu o wytyczne pedagogów i ma na celu przygotowanie przedszkolaków do edukacji wczesnoszkolnej. Zawiera zadania i propozycje zabaw, które wspomagają naukę, ułatwiają zapamiętywanie, rozwijają spostrzegawczość oraz zdolności manualne maluchów.

Książeczki z serii „MiniMini+. Poznaję z Rybką” pozwalają zorganizować dzieciom czas w mądry, bezpieczny i ciekawy sposób. Dzieci uczą się przez zabawę i powtarzanie łatwych ćwiczeń w towarzystwie swojej ulubionej postaci – Rybki MiniMini. Seria wychodzi nakładem wydawnictwa Media Service Zawada, które jest wydawcą prasy i książek dla najmłodszych, m.in. Magazynu MiniMini+.

Książeczka edukacyjna „Liczę 1, 2, 3…” będzie dostępna w sprzedaży w kioskach, salonikach prasowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych.