Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

INTERAKTYWNY ŚWIAT RYBKI MINIMINI DLA NAJMŁODSZYCH INTERNAUTÓW Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
W grudniu MiniMini+, polski kanał skierowany do najmłodszych widzów, obchodzi urodziny. Od 12 lat wesoła Rybka MiniMini uczy i bawi kolejne pokolenia dzieci, a z okazji swojego święta przygotowała wyjątkową niespodziankę dla maluchów. Pod adresem www.miniminiplus.pl najmłodsi internauci znajdą zupełnie nowy, bajkowy świat.

W poniedziałek, 21 grudnia wystartowała nowa, animowana strona stacji MiniMini+, która zachęca dzieci do zabawy i interakcji. Rybka MiniMini jest przewodnikiem po witrynie – oprowadza maluchy po kolejnych sekcjach i zachęca do poznawania świata postaci, świata filmów, świata gier i świata zabaw. Każdy świat to osobna bajkowa przestrzeń odróżniająca się graficznie i stworzona w oparciu o różne animacje.

- W centrum naszych zainteresowań jest mały widz MiniMini+. Zależało nam na tym, aby oddać w jego ręce cudowny, bajkowy świat, w którym doskonale się odnajdzie. Z tego powodu skupiliśmy się na warstwie wizualnej. Przenieśliśmy animowaną rzeczywistość znaną maluchom z telewizji na stronę internetową. Chcieliśmy, aby każdy element był dopracowany, poruszał się i żył, dzięki czemu przyciąga uwagę dziecka i zachęca do interakcji – opowiada Łukasz Słotwiński, dyrektor działu kreacji platformy nc+.

W nowym serwisie www.miniminiplus.pl wszystkie najważniejsze aktywności skupiają się wokół bajkowych postaci znanych dzieciom z anteny stacji. Każda postać kieruje do związanych z nią gier, zabaw i filmów. Rybka MiniMini, jako brand hero kanału, również będzie miała swoją własną sekcję, w której dzieci będą mogły bawić się ze swoją ulubienicą. Dla rodziców zostało przygotowane osobne menu „Dla mamy i taty”, w którym znajdują się informacje o wydarzeniach, konkursach, produktach ze świata Rybki MiniMini+ oraz program telewizyjny.

- Na nowej stronie stacji MiniMini+ świat dzieci został oddzielony od świata dorosłych. Przestrzeń dla dzieci to przede wszystkim nauka i zabawa z ulubionymi postaciami z bajek, w tym oczywiście z ikoną stacji – Rybką MiniMini. Materiały zamieszczone w serwisie, nawigacja oraz projekt graficzny zostały specjalnie dostosowane do potrzeb, umiejętności oraz zainteresowań przedszkolaków – mówi Paweł Ostrowski, dyrektor działu projektów internetowych i e-commerce platformy nc+.

Na stronie www.miniminiplus.pl znajdują się bezpłatne edukacyjne gry i zabawy, wycinanki, kolorowanki elektroniczne i przeznaczone do druku oraz filmiki. Strona posiada wersję na tablety.