Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

„Tomek i Przyjaciele” na majówkę w MiniMini+: pięć filmów oraz maraton z najnowszym sezonem serialu Opublikowany Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 
Rybka MiniMini zaprasza wszystkie dzieci na majówkowy maraton filmowy z przygodami uwielbianej na całym świecie lokomotywy o imieniu Tomek. Od 29 kwietnia do 3 maja o godzinie 18:30 stacja MiniMini+ będzie pokazywała kolejne filmy z serii „Tomek i Przyjaciele”, a w weekend 5-6 maja dzieci zobaczą aż 12 odcinków najnowszego sezonu serialu.


Przez pięć dni weekendu majowego o godzinie 18:30 najmłodsi widzowie będą mogli oglądać pełnometrażowe animacje z serii „Tomek i Przyjaciele”. Maraton w MiniMini+ rozpocznie się od filmu „Tomek i Przyjaciele: Tajemnica Niebieskiej Góry”, w którym główny bohater będzie starał się rozwikłać wielką tajemnicę i pomóc bardzo przygnębionej lokomotywie. W ostatni dzień kwietnia dowiemy się czy Tomek poradzi sobie w nieznanym otoczeniu w animacji „Tomek i Przyjaciele: Wyprawie poza wyspę Sodor”. Z kolei 1 maja stacja wyemituje produkcję „Tomek i Przyjaciele: Bohater torów”, w której główny bohater będzie musiał wziąć udział w wyścigu i zmierzyć się ze Spencerem, bardzo szybką lokomotywą. Kolejnego dnia maratonu maluchy zobaczą bajkę „Tomek i Przyjaciele: Dzień Diesli” – tu bohaterowie stawią czoła pożarowi, który wybuchnie na wyspie Sodor. „Tomek i Przyjaciele: Wielki Wyścig” to ostatnia wyemitowana w ramach maratonu animacja o przygodach niebieskiej lokomotywy: tym razem Tomek będzie chciał wziąć udział w Wielkim Wyścigu, niestety nie wszyscy będą patrzeć przychylnie na jego plany.

To jeszcze nie koniec przygód Tomka i jego przyjaciół. Już w weekend, 5-6 maja stacja MiniMini+ wyemituje maraton z odcinkami najnowszego, 21. sezonu serialu „Tomek i Przyjaciele”. Tym razem Tomek pozna nowych przyjaciół, m.in. Glynna ­– stary silnik z ekspresu do kawy i Stephena – zapomniany silnik porzucony w zamku. Lokomotywa nr 1 i jego przyjaciele jak zawsze zadbają o to, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie.

Bajki o Tomku pokazywane są w ponad 130 krajach. Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca – opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

Pomysłodawcą i reżyserem serii telewizyjnej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984–1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr.