Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

Studio MiniMini - codzienna dawka zabawy i edukacji dla najmłodszych! Premiera już 20 września Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

2021-09-20
 

Jak pomóc najmłodszym rozwijać ciekawość świata? Zdradzi to Agnieszka Carrasco-Żylicz, konsultantka kanałów dziecięcych CANAL+ oraz certyfikowany psychoterapeuta zajmujący się terapią rodzin oraz dzieci i młodzieży z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii. A już od 20 września o godz. 8:00 od poniedziałku do piątku nowy program dla maluchów. W każdy poranek zapraszamy do Studia MiniMini do serwisu CANAL+ online i stacji MiniMini+!


Dzieci zaczynają budować własny świat w wieku 2-6 lat. To wyjątkowy czas, w którym poznają go od podstaw. Na początku tworzą go najbliżsi, a z czasem nabiera rozmiarów. Maluch styka się z nowymi rzeczami, miejscami i osobami. Horyzont staje się coraz większy, nie zatrzymując się nawet na księżycu i gwiazdach. Nowy program dla najmłodszych ? Studio MiniMini poprzez zabawę i naukę pokaże dzieciom, że świat nie ma dla nich żadnych ograniczeń. Równolegle da im też narzędzia do budowania swojej własnej rzeczywistości. Na widzów czekają przygody z Rybką MiniMini - mądre zabawy, ekscytujące wycieczki, nauka języków obcych oraz emocjonujące wygibasy. Studio MiniMini to czas pełen odkrywania tajemnic, nauki siebie oraz świata.

?Nieustannie fascynuje mnie wizja nauczanie Celestina Freineta z początku XX wieku. Założył on i przez lata prowadził we francuskim miasteczku Vence nowatorską szkołę, w której rozwijał i wcielał w życie swoje pomysły na nauczanie. Freinet namawiał, by pozwalać dzieciom doświadczać, eksperymentować, odkrywać. Uważał za skuteczne nauczanie poprzez swobodne działania. Zamiast siedzenia w ławkach dla najmłodszych dzieci organizował szkolą pracownię, w której mogły dowolnie urządzać przestrzeń. Centralnym miejscem szkoły było podwórko z pięknym rozłożystym drzewem, które rosło na środku. Szybko stało się ono miejscem spotkań, ciekawych rozmów, zacieśniania przyjaźni. Każdego dnia w ramach zajęć dzieci wyruszały w teren, by poznawać nowe zakątki, nawiązywać znajomości z ciekawymi osobami, uczyć się przyrody w lesie, czy pobliskich polach. Swobodna ekspresja, kreatywność i doświadczanie stały się najważniejszymi metodami nauczania. W tym samym duchu powstał program, który może stać się inspiracją dla najmłodszych do tego, aby za namową ekspertów, poprzez zabawy, ekscytujące wyprawy poznawać świat i móc go aktywnie doświadczać? ? mówi Agnieszka Carrasco-Żylicz certyfikowany psychoterapeuta zajmujący się terapią rodzin oraz dzieci i młodzieży z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii.