Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

Dziecko w sieciDziecko w sieci Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 

Gry online dla chłopców – w co można zagrać z synem?

Gry online dla dzieci są z reguły uniwersalne i mogą w nie grać wszystkie maluchy, bez względu na płeć. Część gierek cieszy się jednak szczególnym powodzeniem wśród chłopców. Są to gry samochodowe, sportowe, wojenne (tak zwane „strzelanki”) i gry z męskimi postaciami z kreskówek.

Gry online dla dzieci są z reguły uniwersalne i mogą w nie grać wszystkie maluchy, bez względu na płeć.

Część gierek cieszy się jednak szczególnym powodzeniem wśród chłopców. Są to gry samochodowe, sportowe, wojenne (tak zwane „strzelanki”) i gry z męskimi postaciami z kreskówek.


Kategoria gier dla chłopców to tylko uproszczenie oparte na najczęstszych zainteresowaniach młodych mężczyzn. Część chłopców woli jednak włączyć grę stereotypowo przeznaczoną dla dziewczynek, na przykład o kucykach My Little Pony lub gotowaniu.


Najlepsze gry dla chłopców – samochody, wyścigi, parkowanie
Najpopularniejszy rodzaj gierek dla chłopców to te związane z motoryzacją. W internecie można znaleźć wiele aplikacji o tej tematyce. Są to głównie gry wyścigowe, które polegają na jak najszybszym przejechaniu wyznaczonej trasy. Ścigać można się samochodem sportowym, ciężarówką, a nawet resorakiem. Oprócz gier szybkościowych młodzi fani samochodów mogą za pośrednictwem internetu sprawdzić swoje siły w parkowaniu, przejechać się monster truckiem, przenosić towary wózkiem widłowym lub zaprojektować własny pojazd.


Sportowe gry dla chłopaków – piłka nożna, bilard, skoki narciarskie
Chłopcy, którzy interesują się sportem z chęcią sięgają po gry online związane z ulubionymi dyscyplinami. Najpopularniejsza jest piłka nożna. Fani futbolu mogą rozgrywać mecze, przeprowadzać treningi, ćwiczyć stałe fragmenty gry (np. rzuty karne) lub zostać wirtualnym managerem klubu piłkarskiego. Zainteresowaniem cieszą się również gry, w których występują największe gwiazdy światowej piłki – Ronaldo, Lionel Messi i Neymar. Piłka nożna to nie jedyna dyscyplina, którą można uprawiać online. Na stronach z grami przeglądarkowymi jest też możliwość zagrania w inne gry zespołowe – koszykówkę, siatkówkę, hokeja. Są tam również sporty indywidualne, takie jak bilard, skoki narciarskie, tenis, golf, lekkoatletyka i kręgle.


Gry dla chłopców strzelanki, czyli gry wojenne
Wielu rodzicom zabrania swoim dzieciom grania w tak zwane „strzelanki”, czyli gry związane z tematyką wojskową. Często można w nich znaleźć brutalne sceny, elementy przemocy i inne treści nieodpowiednie dla dzieci. Nie wszystkie gry wojenne są jednak niebezpieczne – część z nich to ciekawe i rozwijające gry strategiczne. Rozgrywki polegające na jeżdżeniu czołgiem, lataniu helikopterem wojskowym lub okrętem wojennym nie są szkodliwe dla chłopców. Należy jednak zadbać o to, żeby dziecko nie miało dostępu do agresywnych gier opartych na strzelaniu do przeciwnika i zabijaniu wrogów. Są to produkcje wyłącznie dla dorosłych.


Gry z bohaterami kreskówek: Batmanem, Spidermanem, Hulkiem
Postaciami w grach online są często bohaterowie bajek i programów dla dzieci. Maluchom przypadną do gustu gierki z Bobem Budowniczym i Strażakiem Samem - gry, czyli postaciami znanymi z kanału MiniMini+. Starsi chłopcy najbardziej lubią gry z superbohaterami o nadprzyrodzonych mocach – Batmanem, Spidermanem, Hulkiem, Iniemamocnymi, Popeyem, Iron Manem. Gry online z bohaterami kreskówek to najczęściej konkurencje przygodowe i zręcznościowe. Polegają na uratowaniu osób w niebezpieczeństwie i pokonaniu czarnego charakteru znanego z bajki. Nie brakuje jednak także gier logicznych, w których powodzenie misji zależy od sprytu i inteligencji gracza.


W internecie można znaleźć wiele gier przeglądarkowych, które nie są dostosowane do wieku i wrażliwości dziecka. Rodzice zawsze powinni kontrolować, jakie strony odwiedza ich pociecha. Najlepszym rozwiązaniem jest wspólne granie na komputerze – wówczas dorośli mają pewność, że dziecko bawi się w sposób bezpieczny.