Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

Dziecko w sieciDziecko w sieci Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 

Najlepsze gry dla dziewczynek – w co grać z córką?

Większość małych dziewczynek lubi pogodne i kolorowe gry internetowe. Najpopularniejsze gry online dla dziewczyn to różnego rodzaju ubieranie, strojenie i czesanie. Powodzeniem cieszą się też te o gotowaniu i pieczeniu. Bohaterkami dziewczęcych gier mogą być księżniczki i postacie znane z bajek, na przykład Barbie i Elsa.

Większość małych dziewczynek lubi pogodne i kolorowe gry internetowe. Najpopularniejsze gry online dla dziewczyn to różnego rodzaju ubieranie, strojenie i czesanie. Powodzeniem cieszą się też te o gotowaniu i pieczeniu. Bohaterkami dziewczęcych gier mogą być księżniczki i postacie znane z bajek, na przykład Barbie i Elsa.

Gry komputerowe dla dzieci nie są kategoryzowane ze względu na płeć, ale dziewczyny i chłopaki mają często różne upodobania. Małe dziewczynki stosunkowo rzadko sięgają po gry samochodowe czy wojenne. Często gust zmienia im się dopiero w wieku nastoletnim.

Fryzjer i ubieranki – najlepsze gry dla dziewczynek

Duża część dziewczynek lubi gry internetowe związane z modą, urodą i pielęgnacją. Najpopularniejsze z nich to tak zwane ubieranki. Gry tego typu polegają na doborze stylizacji i dodatków do ubrań. Za pośrednictwem aplikacji dziewczynka decyduje, które buty założy modelka, jaką wybierze sukienkę i jak się uczesze. Do wyboru są zazwyczaj tysiące różnych strojów, elementów biżuterii i gadżetów.

Gry dla dziewczyn o gotowaniu

Popularne wśród dziewczynek są także gry kulinarne. Imitują one zabawę w prawdziwej kuchni – gotowanie, pieczenie ciast, dekorowanie tortów Zaprojektuj tort weselny - My Little Pony, robienie pizzy. Bohaterkami tych rozgrywek są zazwyczaj młode kobiety, które w miły i przystępny sposób tłumaczą dzieciom tajniki kuchni. Gry online uczą podstaw gotowania, ozdabiania potraw i wypieków, a także zarządzania restauracją. Jest to świetna propozycja dla małych kucharzy i miłośników smacznego jedzenia.

Gry online z postaciami z bajek: Barbie, Elsa, Świnka Peppa

Niektóre kreskówki, na przykład  My Little Pony, są skierowane głównie do dziewczynek. Podobnie jest z grami o kucykach My Little Pony - gry - puzzle. Dziewczynki najchętniej sięgają po aplikacje, w których występują bohaterki bajek emitowanych w telewizji. Jedna z najbardziej lubianych postaci to Elsa z „Krainy Lodu”. Aplikacje online z jej udziałem to przede wszystkim ubieranki, metamorfozy i gry o tematyce ślubnej. Popularna bohaterka gier przeglądarkowych dla dziewczyn to także lalka Barbie Gra Barbie Pamiętaczek, a wśród najmłodszych dziewczynek Świnka Peppa.

Gry ze zwierzakami dla dziewczyn

Dziewczynki lubią również gry ze słodkimi zwierzątkami Gry - kochane zwierzaki, takimi jak pieski, kotki, kucyki, króliki, delfiny i misie panda. Wiele gier online jest też poświęconych zwierzętom na farmie, w szczególności koniom - Gry - zwierzęta domowe i hodowlane. Gry tego typu są całkowicie bezpieczne, uczą dzieci empatii i szacunku do wszystkich stworzeń. Dodatkowo zabawy, w których dziecko dba o zwierzątko domowe przygotowują do prawidłowej opieki nad prawdziwym kotem i psem. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci, które marzą o własnym pupilu i chcą przekonać rodziców, że poradzą sobie z nowym obowiązkiem.

Ciekawe gry zręcznościowe dla dziewczyn

Aktywne dziewczynki lubią gry dynamiczne, w których mogą wykazać się sprytem i inteligencją. Przykładowe gry zręcznościowe online to kulki, bąbelki Skaczący Bąbelek Rybka MiniMini, „Angry Birds”, labirynty Labirynt - Sammy i tory przeszkód. Dodatkową atrakcją w tego typu grach są elementy humorystyczne. Dzieci lubią, kiedy bohater robi na przykład śmieszne miny, żartuje lub przydarza mu się coś zabawnego.

Zobacz inne gry: