Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Detektyw Łodyga 2

program dla dzieci, Polska, 2013, 10 x 8

© MiniMini+

Czy można wyhodować deszcz? Skąd się bierze tęcza? Jak powstaje szron? Na te i wiele innych pytań mali widzowie znajdą odpowiedź w nowej serii popularnego programu edukacyjnego MiniMini+ "Detektyw Łodyga 2". Jego celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych oraz rozbudzanie ciekawości świata.

Przyroda jest fascynująca i bardzo często... zagadkowa. Dzieci nie zawsze same potrafią znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania. Na szczęście z odsieczą przybywa Detektyw Łodyga, który rozwiązał już niejedną przyrodniczą zagadkę i zawsze służy mądrą radą. W każdym odcinku Eugeniusz Łodyga razem z dwójką przedszkolaków, Tosią i Frankiem, stara się odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące różnych zjawisk przyrodniczych. Wspólnie przeprowadzają nawet małe eksperymenty i tworzą przepisy, np. na niezbyt groźne tsunami, butelkowe tornado czy lawinę z cukru pudru. Wyniki tych doświadczeń są często zaskakujące dla starszej siostry Oli i Franka, Zuzy, która nie raz pobłądziła w naukach przyrodniczych.

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość wszystkiego, co je otacza. Najlepszym sposobem na zaspokojenie tego "głodu wiedzy" są zabawy i proste naukowe eksperymenty. Prezentowane w programie badania zjawisk przyrodniczych pozwalają małym widzom odkrywać i zgłębiać fascynujący świat przyrody. Ponadto rozwijają umiejętność krytycznego i przyczynowo-skutkowego myślenia, porównywania i uogólniania, a także przyczyniają się do poszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaków. Każdy odcinek stanowi również wspaniałą inspirację dla rodziców do tego, by kreatywnie i twórczo spędzić czas ze swoimi maluchami.

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Detektyw Łodyga